حسن اطاعت

وب سایت شخصی حسن اطاعت - hassanetaat.com
معرفی

سلامی چو بوی خوش آشنایی

نگاه به‌روزهای سپری‌شده به بهانه نوشتن متنی «درباره من»، فراز و نشیب‌ها و چالش‌های فراوانی را یادآوری میکند. امروز می‌بینم که در این مسیر پرپیچ‌وخم مقصود و رؤیای من نه‌فقط نیل به موفقیت فردی، بلکه یادگیری مسیر تحول و پیشرفت و آموختن آن به دیگران بوده است. با اطمینان می‌توانم بگویم که غیر از موهبت پدر بودن، هیچ لذتی در زندگی من نتوانسته است با لذت آموزش و مشاوره، برابری کند و با گذشت هر روز اشتیاق درونی من به یاری‌رسانی بیشتر شده است.

ازهمان اوائل شروع کسب‌وکار کوچک خود در دهه هفتاد، آموزش و مشاوره، بخش جدایی‌ناپذیری از حرفه من بوده است. تلاشی که با آموزش اینترنت آغاز شد، با ارائه مشاوره به شرکت‌های پیشرو جهت حضور در فضای آنلاین ادامه یافت و به ترویج فرهنگ تجارت الکترونیکی در منطقه منتهی شد و سپس با حضور در حوزه مدیریت اجرایی بزرگ‌ترین شرکت‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و بانکهای خصوصی کشور، به شکوفایی رسید.

طی این سه دهه راهکارهای فراوانی را به‌منظور پیشرفت کسب‌وکار در بوته تجربه آزموده‌ام. در این مدت آموختم که آموزشهای کلاسیک و نظام‌های مدیریتی به‌تنهایی برای عبور از موانع توسعه کسب‌وکار کافی نیستند و این مهم تنها با درک فضای وقوع پدیده‌ها، هم‌دلی با افراد و برخورداری از دانش و انعطاف‌‌پذیری لازم جهت طراحی راهکارهای اختصاصی، عملی میشود. در این راستا در عرصه مشاوره مدیریت کسب‌وکار، ضمن رعایت دقیق استانداردها و بهروش‌های مطرح دنیا، مسیر تعامل و هم‌فکری با مدیران و نقشآفرینان آن کسب‌وکار را انتخاب میکنم تا بتوانم راهکاری واقعی و مؤثر برای عبور از مشکلات آنان، طراحی نمایم.

ازاین‌رو است که در قاموس موسسه ما، شناخت و درک انسان-محور فضای درونی و بیرونی کسب‌وکار، اولین و مهم‌ترین گام مشاوره مدیریتی است. تنفس فضای ناشی از مشکلات، گوش دادن همدلانه به دغدغه‌ها و اهداف راهبردی و در نظر داشتن نیاز مشتریان و همراهی با آنان شاه‌کلید توفیق در طراحی و استقرار موفق راهکارهای مؤثر می‌باشند. چنین راهکارهایی به فراتر از بازار، فرایندها و گردشکار سازمان نظر دارند و به عوامل انسانی، ارزشی و بینشی نیز تسری می‌یابند.
از اینکه این رویکرد در مشاوره مدیریت کسب‌وکار، مورد استقبال صاحب‌نظران و مدیران قرارگرفته است، خوشحالم و بر آن هستم تا از طریق این وب‌سایت با همکاری جمعی از متخصصین کهنه‌کار و جوانان نخبه و استفاده از رهنمودهای بزرگان صنعت، این رویکرد را توسعه داده و شمارا در مسیر رشد کسب‌وکارتان همراهی نمایم.

امروز

فعالیت‌های جاری

با همکاری گروهی زبده از پیشکسوتان صنعت پرداخت الکترونیک ایران شرکت «نیک‌پی» را بنیان نهادیم که از بدو تاسیس، حضوری قدرتمند در صنعت پرداخت الکترونیک ایران دارد. قسمتی از وقت من در حال حاضر برای حضور در جلسات هیئت مدیره این شرکت سپری میشود. بخش دیگری از وقت خود را به هدایت و راهبری سایر مجموعه‌هایی که نقشی در آنها به عهده گرفته‌ام اختصاص میدهم و بخش اعظم وقتم به تدریس و مشاوره اختصاص مییابد.

پیشینه

سوابق اجتماعی

پیشینه

سوابق شغلی در بخش خصوصی

سال 1374

مؤسس و مدیرعامل شرکت سامانه پژوهشیار

«شرکت پژوهشیار» به‌عنوان نخستین مرکز تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان آذربایجان شرقی با هدف تسهیل بهره‌گیری از ظرفیت‌های اینترنت شروع به فعالیت کرد. خدمات «پژوهشیار» از بدو تأسیس با استقبال شایان توجه واحدهاى دانشگاهى، صنعتى، تجارى و سازمان‌ها روبرو شد.

 در ادامه با تمرکز فعالیت‌های موسسه روی حوزه طراحى و میزبانی وب، ده وب‌سایت اول آذربایجان شرقى توسط «موسسه پژوهشیار» برای صنایع بزرگ این استان طراحی‌شده و در آذرماه 1379 طى مراسم باشکوهى توسط استاندار وقت رونمایی شد. این دست‌آورد زمینه‌ساز کسب موفقیت‌های بزرگتر و طراحی صدها وب‌سایت توسط «پژوهشیار» بود.

سال 1384

مؤسس و مدیرعامل شرکت ایده‌‎های نوین پارسیان

با توجه به سابقه قابل‌توجه «پژوهشیار» در حوزه فناوری اطلاعات، «شرکت ایده‌های نوین پارسیان» با هدف فعالیت در زمینه پرداخت‌های الکترونیک، تاسیس و موفق به اخذ نمایندگی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان گردید.

این شرکت فعالیت گسترده‌ای در سطح استان آذربایجان شرقی داشت و به سرعت به عنوان یکی از قدرتمندترین نمایندگی‌های پرداخت الکترونیک در سطح کشور مطرح شد. این همکاری تا سال 97 تداوم یافت و در این مدت دست‌آوردهای فراوانی  را در خصوص کارت‌های نقدی و اعتباری، کارت‌خوان‌های ثابت و سیار، درگاه‌های اینترنتی و پرداخت موبایلی، به ارمغان آورد. 

سال 1386

مدیرعامل شرکت دنیای کالا (سهامی عام)

در آذرماه سال 1384 ایده ایجاد یک شرکت سهامی عام برای فروش اعتباری کالا در سطح ملی به ابتکار گروهی از سرمایهگذاران ایرانی شامل چند بانک خصوصی و گروهی از بزرگ‌ترین صنایع تولیدی، تجاری و سرمایهگذاری مطرح و پس از حدود یک سال مذاکره در خصوص امکان‌سنجی پروژه، عملیات اجرایی آن از ابتدای سال 1386 در تهران آغاز شد.

در این مدت سیستم‌سازی و طراحی فرایندهای لازم برای مدیریت عملیات پیچیده این شبکه گسترده با موفقیت انجام شد و اقدامات لازم برای پذیره‌نویسی و ارائه خدمات یکپارچه و متمرکز به انجام رسید.  

سال 1386 - 1387

مدیر فروش اعتباری شرکت مادیران

در مهرماه سال 1386 پروژه «دنیای کالا» توسط « شرکت مادیران» از سایر شرکاء خریداری شد و در قالب دپارتمان فروش اعتباری این شرکت آغاز به کار کرد. اجرای شبکه گسترده فروش اعتباری، سیستم‌سازی برای پاسخ به پیچیدگی‌های فراوان آن و مدیریت ریسک‌های مالی وظیفه‌ای خطیر بود که با تلاش‌های فراوان تیم اجرایی و حمایت مدیریت ارشد «مادیران» با موفقیت به سرانجام رسید. این دپارتمان در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین و موفق‎ترین واحدهای فروش اعتباری در سطح ملی می‌باشد و باقدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

سال 1387-1389

مدیر بازاریابی گروه همکاران سیستم

تلاش برای خلق موفقیت در بزرگ‌ترین شرکت­‌های فناوری اطلاعات، در « شرکت همکاران سیستم» ادامه یافت. این همکاری در آذرماه سال 1387 آغاز شد و تحولات جدیدی را در این مجموعه کلید زد. ایجاد و هدایت جریان تغییر هویت بصری مجموعه، ورود به بازار شرکت‌های کوچک و تولید نسل جدیدی از نرم‌افزارهای حسابداری تحت عنوان «سپیدار» از جمله دست‌آوردهای این دوره در «گروه شرکت‌های همکاران سیستم» بود.

سال 1387-1389

عضو هیئت موسس بانک خاورمیانه

هیئت موسس بانک خاورمیانه متشکل از حدود بیست نفر صاحبان سرمایه و مدیران موفق بخش خصوصی بود که همگی توسط جناب آقای دکتر پرویز عقیلی انتخاب شده بودند. در مدت حضور در این هیئت، مسئولیت‌هایی در خصوص برنامه‌ریزی استراتژیک، طراحی ساختار فناوری اطلاعات و ارتباط با مشتریان، با موفقیت اجرا شد و انتخاب نام «بانک خاورمیانه» نیز یکی از یادگارهای این دوره فعالیت میباشد.  

سال 1390 به بعد

مدیرعامل شرکت ایده‌‎های نوین پارسیان

دوره دوم مدیریت در «ایده‌های نوین پارسیان» به دو بخش تقسیم می‌شود. در هفت سال نخست این دوره تیم «ایده‌های نوین» موفق شد با تمرکز بر توسعه کسب‌وکار، اجرای خدمات پرداخت الکترونیک 17 بانک را در سطح استانی مدیریت نماید. از شهریور 1397 زمینه فعالیت شرکت به اجرای پروژه‌های تحول دیجیتال و تسهیلگری کسب‌وکار تغییریافت و در این مدت با تعمیق همکاری با اکوسیستم نوآوری کشور به دنبال خلق ارزش برای فعالین اقتصادی، صنایع و شرکت‌های تجاری می‌باشد. 

وب سایت شخصی حسن اطاعت - hassanetaat.com
سال 1401

هم‌بنیان‌گذار و رئیس هیئت‌مدیره شرکت نیک‌پی رایان‌ پرداز

«نیک‌پی» با همکاری گروهی زبده از پیشکسوتان صنعت پرداخت الکترونیک ایران پا به عرصه فعالیت گذاشته است و از بدو تاسیس حضوری قدرتمند در صنعت پرداخت الکترونیک ایران دارد. تنوع سخت‌افزاری، انعطاف‌پذیری در همکاری و تعدد سوییچ‌های پرداخت ازجمله مزیت‌های رقابتی این مجموعه هستند. «نیک‌پی» در مدت‌زمان اندک موفقیت‌های قابل‌توجهی را کسب نموده و با مجریان پرداخت الکترونیک چندین بانک بزرگ کشور همکاری نزدیک دارد.

شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ)

مجری پرداخت الکترونیک بانک سامان

شرکت فراپردازان آروند امید (امیدپی)

مجری پرداخت الکترونیک بانک سپه

شرکت پرداخت نوین آرین

مجری پرداخت الکترونیک بانک اقتصاد نوین