مقدمه

تدوین برنامه مالی

یک برنامه مالی یا «پلن مالی» موفق ضمن تبیین دقیق راهبرد مالی کسب‌وکار، صرفه اقتصادی فعالیت‌ها را به‌وضوح توجیه می‌کند. این سند وضعیت فعلی و اهداف آینده کسب‌وکار را توضیح داده و با ارائه بودجه‌بندی هزینه‌ها را تنظیم می‌نماید. برنامه مالی با ارائه چشم‌انداز مالی کسب‌وکار پیش‌بینی‌هایی را در خصوص درآمدهای آینده ارائه نموده و تدابیری برای مدیریت ریسک‌های مالی پیشنهاد می‌کند.

تقویت شفافیت مالی، مدیریت جریان نقدینگی و برنامه‌ریزی مالیاتی از دیگر مقاصد تدوین برنامه مالی برای کسب‌وکار به شمار می‌آیند. این سند به تحلیل‌گران نهادهای مالی و اعتباری کمک می‌کند تا ظرفیت بالقوه کسب‌وکار شمارا بهتر درک کنند و بدین سبب از اهمیت فراوانی در فرایندهای جذب سرمایه برخوردار است.

چالش‌ها

رفع موانع و چالش‌های سازمانی

مشاوره تدوین برنامه مالی به دنبال رفع مشکلات زیر است.

نامشخص بودن اهداف مالی
بودجه‌ریزی ناکارآمد
ریسک بروز مشکل در جریان نقدینگی
نبود پیش‌بینی دقیق از درآمدها
چالش‌های جذب سرمایه
فقدان راهبرد جامع مالی در سازمان
دور از دسترس بودن اهداف مالی

تضمین سودآوری

برنامه‌ریزی موفقیت مالی کسب‌وکار

برنامه مالی به‌عنوان یک سند جامع مالی موارد متعددی را از قبیل بودجه‌ریزی، پیش‌بینی درآمدها، مدیریت مخارج و راهبردهای سرمایه‌گذاری در بر دارد. این سند با تعریف دقیق و شفاف اهداف مالی راهکارهای لازم برای مدیریت بهینه منابع و جریان نقدینگی را تبیین می‌نماید.

موارد قابل ارائه

جزئیات سرویس

خدمات مشاوره تدوین برنامه مالی ط شامل چه مواردی است؟

تنظیم سند پیش‌بینی مالی
تنظیم سند تفکیکی هزینه‌ها
محاسبه شاخص‌های مهم مالی ازجمله ارزش خالص کنونی (NPV)
تحلیل حاشیه سود و نرخ بازده داخلی (IRR)
تحلیل نقطه سربه‌سر (BEP)
تدوین راهبرد مدیریت جریان نقدینگی
برنامه جذب سرمایه
راهبرد نظارت بر عملکرد مالی
برنامه‌ریزی مالیاتی

یک گام ط پایان چالش‌ها

با اشتیاق آماده شنیدن چالش‌های مجموعه‌تان هستیم. به شما این اطمینان را می‌دهیم که در کنار هم راهکاری جامع برای عبور از این مرحله پیدا خواهیم کرد.

Achievements

پیشرفت قابل پیش‌بینی سازمان

برنامه مالی یا پلن مالی، راهبردهای مؤثر مالی را برای هدایت رشد، تضمین پایداری مالی کسب‌وکار در بلندمدت و مدیریت ریسک در اختیار مدیران قرار می‌دهد. با در دست داشتن یک برنامه مالی اصولی می‌توان به نتایج زیر رسید.

یکپارچگی راهبردهای مالی

طرح تجاری یک سند جامع راهبردی برای هدایت مؤثر کسب‌وکار درصحنه مالی است. این سند با رویکرد یکپارچه و هم‌سو با اسناد بالادستی و اهداف راهبردی کلیه امور مالی کسب‌وکار را تنظیم می‌نماید.

برنامه‌ریزی جذب سرمایه

نمایش نقاط قوت، شناسایی بهینه‌ترین روش جذب سرمایه و برنامه‌ریزی استفاده هوشمندانه از منابع جدید برای خلق بیشترین ارزش ممکن در راهبرد مالی پوشش داده می‌شوند.

آینده‌نگری مالی

با در دست داشتن پیش‌بینی دقیق عملکرد مالی کسب‌وکار در آینده آگاهانه تصمیم‌گیری نمایید. برنامه‌ریزی برای مدیریت مؤثر تعهدات مالی جهت حفظ ثبات کسب‌وکار نیز در این حوزه موردتوجه قرار می‌گیرد.

تخصیص بهینه منابع

استفاده بهینه از منابع مالی جهت پشتیبانی از نیازهای عملیاتی و پیش‌راندن رشد کسب‌وکار ازجمله کارکردهای کلیدی برنامه مالی است.

مدیریت ریسک

برنامه مالی شناسایی ریسک‌های مالی و برنامه‌ریزی برای پاسخگویی به این ریسک‌ها را نیز مدنظر قرار می‌دهد.

بهینه‌سازی جریان نقدینگی

با تنظیم راهبرد و سازوکارهای مؤثر می‌توان جریان نقدینگی لازم را جهت پشتیبانی از عملیات و رشد کسب‌وکار تأمین کرده و پایداری آن را حفظ نمود.

مدیریت ساختار سرمایه

برخورداری از یک ساختار مطلوب برای ایجاد تعادل بین حقوق صاحبان سهام و بدهی‌ها و حفظ سلامت مالی کسب‌وکار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مهم در پلن مالی پوشش داده می‌شوند.

مدیریت مؤثر بدهی‌ها

برنامه‌ریزی برای ایجاد بدهی در راستای تغذیه رشد سازمان و مدیریت مؤثر بدهی‌های جهت حفظ ثبات کسب‌وکار نیز در برنامه مالی موردتوجه قرار می‌گیرند.

برنامه‌ریزی اقتضایی

برنامه مالی به دنبال ظرفیت‌سازی برای حفظ آمادگی سازمان در برابر چالش‌های غیرمترقبه مالی و موارد اضطراری نیز هست.

تجربه ط

سبکی متفاوت در مشاوره مدیریت

راهکارهای اختصاصی پیشرفته
مشکلات منحصربفرد راه‌حل‌های استثنایی می‌طلبند. شخصی‌سازی و ترکیب استانداردها و بهروش‌های مدیریتی برای طراحی راهکارهای اختصاصی رویکرد ط در حل چالش‌های پیچیده می‌باشد. دید سیستمی و انسان‌محور به شناخت چندوجهی مساله یاری کرده و ابعاد مختلف آن به مدد ابزارهای تحلیلی و فناوری‌های نو بررسی می‌شود. به پشتوانه سه دهه تجربه و با بهره‌گیری از نیروی انسانی کارامد و برخورداری از شبکه گسترده‌ای از متخصصین آماده‌ایم که بار سنگین چالش‌های پیچیده را از دوش مدیران و صاحبان کسب‌وکار برداریم.
ارزش‌آفرینی محسوس
مشاوره‌ای که در آن راه‌حل‌های شیک ولی غیرعملی و اسناد پرطمطراق ولی سرشار از ابهام به کارفرما ارائه شوند دردی را از هیچ‌کس دوا نخواهد نمود. مشاوره مدیریتی بدون قبول مسئولیت، تعیین «KPI» و ارائه قول‌های قابل راستی‌‌آزمایی چیزی جز ادعاهای توخالی نیست. متخصصین ما با ریشه‌یابی چالش‌ها و تدوین راهکارهای عملیاتی جهت بهره‌گیری از نقاط اهرمی به خلق دستاوردهای قابل اندازه‌گیری و محسوس در کسب‌وکار مشتریان می‌پردازند. داستان موفقیت همراهان ما سندی زنده از اهتمام مجوعه به خلق ارزش برای مراجعه‌کنندگان است.
تعهد به صداقت و امانت‌داری
ارائه مشاوره بدون وجود اعتماد و شفافیت نمی‌تواند منشا آثار واقعی باشد. از این رو است که به نوبه خود و در حد توان التزام به رفتار صادقانه را پیشه کرده‌ایم و با درک حساسیت مسائل داخلی هر کسب‌وکار رسم امانت‌داری را سرلوحه عمل قرار داده‌ایم. این رویه باعث شده‌است که علاوه بر تداوم همکاری‌های سودآور، مفتخر به داشتن دوستان فراوان در گستره صنایع مختلف باشیم. شفافیت تعهدات، رعایت رازداری و صداقت در عمل ارکان اصلی منشور اخلاقی ما هستند.
از میان مطالب

مسیر رشد از دانش آغاز می‌شود

گزیده‌ای از آخرین تحلیل‌ها و نتایج تحقیقات مرتبط را در پایگاه دانش جمع‌آوری کرده‌ایم.

FAQ

سوالات متداول

چطور می‌توانم از خدمات مشاوره فایننشال پلن استفاده کنم؟

برای شروع کافی است از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره یا تماس با شماره تلفن اختصاصی (02126295518) سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت جهت ارائه اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای برگزاری جلسه تحلیل اولیه با شما تماس خواهند گرفت.

خدمات مشاوره مدیریتی ط مخصوص چه مجموعه‌هایی است؟

خدمات مشاوره مدیریت ط گستره وسیعی از نیازها و چالش‌های مجموعه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف را تحت پوشش دارند. بخشی از خدمات ما مختص صنایع بزرگ و متوسط برنامه‌ریزی شده‌اند ولی با توجه به تنوع تخصص‌های کارشناسان ط اکثر خدمات ما قابلیت عرضه به رنج متنوعی از مجموعه‌ها را دارا می‌باشند. اگر صاحب یک مجموعه کوچک هستید یا حتی اگر هنوز در مراحل اولیه آغاز کسب‌وکار خودتانید نیز مشتاقیم تا در مسیر توسعه کسب‌وکارتان همراه شما باشیم.

هزینه خدمات مشاوره تدوین برنامه مالی چقدر است؟

پاسخ به این سوال ارتباط تنگاتنگی با نیاز کسب‌وکار و سطح پیچیدگی مساله دارد. به صورت عرفی قراردادهای مشاوره با توافق طرفین به یکی از صورت‌های ساعتی یا پروژه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند. در خصوص مشاوره اجرایی نیز می‌توان از شیوه‌های دیگری نظیر قرار دادن درصدی ازمیزان پیشرفت به عنوان دستمزد استفاده نمود. در حالت کلی تلاش ما همواره بر این بوده که گامی در راستای حل چالش‌های فعالان اقتصادی برداریم و تا حد امکان با انعطاف‌پذیری لازم امکان شکل‌گیری همکاری‌های سودآور را مهیا نماییم.

چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

برای دریافت خدمات تدوین برنامه مالی ط لطفاً فرم درخواست مشاوره را پرکنید.