مقدمه

مشاوره بیزینس پلن و تدوین طرح کسب و کار

تدوین یک سند جامع و دقیق برای مشخص کردن اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت و هدایت فعالیت‌های سازمان در جهت رسیدن به آن‌ها نقش مهمی در تنظیم فعالیت‌های یک کسب‌وکار نوپا دارد. طرح توجیهی یا «بیزنس پلن» (BP)، به‌مثابه یک نقشه‌ راه، فعالیت‌های سازمان را بر اساس موقعیت‌ها و موانع پیش‌رو مشخص کرده و چگونگی تخصیص منابع و تصمیم‌سازی برای رشد مستمر را تبیین می‌نماید.

 ایجاد شفافیت عملیاتی و هماهنگی بین کارکنان رسالت دیگر بیزنس پلن می‌باشد. شایان‌ذکر است که برخورداری از یک طرح توجیهی منظم نقش مهمی را در جذب سرمایه‌گذار برای توسعه کسب‌وکار ایفا می‌کند. می‌توانید با خیالی آسوده فرایند نگارش و بهبود مستمر این سند راهبردی را به ما بسپارید.

چالش‌ها

رفع موانع و چالش‌های سازمانی

اداره یک کسب‌وکار بدون داشتن طرح توجیهی مدون می‌تواند باعث بروز چالش‌های متعددی شود که از آن جمله می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود.

دشواری توصیف ماهیت کسب‌وکار
نداشتن نقشه راه برای رسیدن به اهداف
نداشتن درک عمیق از بازار
مشکل جذب سرمایه
تعیین اهداف مبهم، غیرواقع‌بینانه و بعضاً متناقض
عدم اختصاص منابع به‌صورت بهینه
ریسک سودآور نبودن عملیات
دشواری اندازه‌گیری عملکرد کسب‌وکار

برنامه‌ریزی یک سفر هیجان‌انگیز

نقشه موفقیت کسب‌وکار نوپا برای عبور از گردنه‌های پرخطر

برخورداری از یک طرح توجیهی اصولی به شما کمک می‌کند با تعیین اهداف واقعی و شفاف و تدوین نقشه راه جامع برای رسیدن به این اهداف بستری مساعد برای رشد کسب‌وکار خود ایجاد نمایید. با مراجعه به بیزنس پلن در بزنگاه‌های تصمیم‌سازی می‌توان انتخاب‌های بهتری انجام داد و منابع را به مناسب‌ترین صورت برای رشد پایدار استفاده نمود.
این سند با نمایش سودآوری بالقوه کسب‌وکار و ایجاد شفافیت در عملکرد و چشم‌انداز سازمان نقش مهمی در جذب منابع مالی و انسانی ایفا می‌کند.

موارد قابل ارائه

جزئیات سرویس

خدمات مشاوره بیزینس پلن ط شامل چه مواردی است؟

معرفی کسب‌وکار و محصولات و خدمات
تعیین ارزش‌های راهبردی، مأموریت و چشم‌انداز
تعیین اهداف
ارائه راهبرد و تاکتیک‌های موردنیاز
تدوین برنامه عملیاتی
تحلیل بازار، مخاطبان و رقبا
تدوین راهبرد ورود به بازار
تعیین رئوس برنامه مالی
تدوین راهبرد مدیریت ریسک

یک گام ط پایان چالش‌ها

با اشتیاق آماده شنیدن چالش‌های مجموعه‌تان هستیم. به شما این اطمینان را می‌دهیم که در کنار هم راهکاری جامع برای عبور از این مرحله پیدا خواهیم کرد.

دستاوردها

پیشرفت قابل پیش‌بینی سازمان

طرح توجیهی با شفاف‌سازی اهداف، راهبردها و برنامه‌های عملیاتی بستری مناسب برای رشد و توسعه کسب‌وکار محسوب می‌شود. با برخورداری از این سند ارزشمند می‌توان به اهداف ذیل تحقق بخشید.

اطمینان راهبردی

چارچوب‌بندی اهداف، راهبردها و گام‌های عملیاتی بستری مناسب برای برنامه‌ریزی و مدیریت راهبردی کسب‌وکار در راستای رشد و توسعه ایجاد می‌نماید. با در دست داشتن ارزیابی دقیق از اهداف و کلیه راهبردهای موردنیاز برای مدیریت عملیات موفقیت کسب‌وکار تا حدود زیادی تضمین می‌گردد.

هدایت کارآمد عملیات

طرح توجیهی به‌عنوان یک سند مادر رئوس نقشه راه طرح‌ریزی عملیات را تبیین می‌نماید. شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) و برنامه عملیاتی جهت حصول نتایج موردنظر در پرتو این سند سامان می‌یابند. ارتقاء بهره‌وری و تسهیل رهگیری عملکردها ازجمله دیگر منافع طرح توجیهی برای سازمان است.

همسو‌سازی ذی‌نفعان

وجود یک نقشه راه شفاف مشتمل بر اهداف مشخص و روش‌های موردتوافق می‌تواند نقطه اجماع کارکنان، مدیران، سهام‌داران و دیگر ذی‌نفعان کسب‌وکار برای همکاری مؤثر باشد. برای هدایت توسعه کسب‌وکار بیزنس پلن این نقش را در ایجاد اجماع و همسوسازی ذی‌نفعان عهده‌دار می‌شود.

جذب سرمایه‌گذاران

یک بیزنس پلن مناسب نقشی بی‌بدیل در اقناع سرمایه‌گذاران برای مشارکت در کسب‌وکار شما ایفا می‌کند.

مدیریت بهینه منابع

تخصیص کارآمد منابع برای عملکرد بهینه و مدیریت هزینه‌ها در طرح توجیهی موردتوجه قرار می‌گیرند.

ایجاد انعطاف‌پذیری راهبردی

سازوکارهای لازم برای انطباق با تحولات بازار در تدوین طرح توجیهی ملحوظ شده و کسب‌وکار را برای بهره‌جویی از فرصت‌ها تجهیز می‌نماید.

تجربه ط

سبکی متفاوت در مشاوره بیزینس پلن

راهکارهای اختصاصی پیشرفته
مشکلات منحصربفرد راه‌حل‌های استثنایی می‌طلبند. شخصی‌سازی و ترکیب استانداردها و بهروش‌های مدیریتی برای طراحی راهکارهای اختصاصی رویکرد ط در حل چالش‌های پیچیده می‌باشد. دید سیستمی و انسان‌محور به شناخت چندوجهی مساله یاری کرده و ابعاد مختلف آن به مدد ابزارهای تحلیلی و فناوری‌های نو بررسی می‌شود. به پشتوانه سه دهه تجربه و با بهره‌گیری از نیروی انسانی کارامد و برخورداری از شبکه گسترده‌ای از متخصصین آماده‌ایم که بار سنگین چالش‌های پیچیده را از دوش مدیران و صاحبان کسب‌وکار برداریم.
ارزش‌آفرینی محسوس
مشاوره‌ای که در آن راه‌حل‌های شیک ولی غیرعملی و اسناد پرطمطراق ولی سرشار از ابهام به کارفرما ارائه شوند دردی را از هیچ‌کس دوا نخواهد نمود. مشاوره مدیریتی بدون قبول مسئولیت، تعیین «KPI» و ارائه قول‌های قابل راستی‌‌آزمایی چیزی جز ادعاهای توخالی نیست. متخصصین ما با ریشه‌یابی چالش‌ها و تدوین راهکارهای عملیاتی جهت بهره‌گیری از نقاط اهرمی به خلق دستاوردهای قابل اندازه‌گیری و محسوس در کسب‌وکار مشتریان می‌پردازند. داستان موفقیت همراهان ما سندی زنده از اهتمام مجوعه به خلق ارزش برای مراجعه‌کنندگان است.
تعهد به صداقت و امانت‌داری

ارائه مشاوره بدون وجود اعتماد و شفافیت نمی‌تواند منشا آثار واقعی باشد. از این رو است که به نوبه خود و در حد توان التزام به رفتار صادقانه را پیشه کرده‌ایم و با درک حساسیت مسائل داخلی هر کسب‌وکار رسم امانت‌داری را سرلوحه عمل قرار داده‌ایم. این رویه باعث شده‌است که علاوه بر تداوم همکاری‌های سودآور، مفتخر به داشتن دوستان فراوان در گستره صنایع مختلف باشیم. شفافیت تعهدات، رعایت رازداری و صداقت در عمل ارکان اصلی منشور اخلاقی ما هستند.

از میان مطالب

مسیر رشد از دانش آغاز می‌شود

گزیده‌ای از آخرین تحلیل‌ها و نتایج تحقیقات مرتبط را در پایگاه دانش جمع‌آوری کرده‌ایم.

FAQ

سوالات متداول

چطور می‌توانم از خدمات مشاوره بیزینس پلن استفاده کنم؟

برای شروع مشاوره طرح کسب و کار کافی است از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره یا تماس با شماره تلفن اختصاصی (02126295518) سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت جهت ارائه اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای برگزاری جلسه تحلیل اولیه با شما تماس خواهند گرفت.

خدمات مشاوره مدیریتی ط مخصوص چه مجموعه‌هایی است؟

خدمات مشاوره بیزینس پلن ط گستره وسیعی از نیازها و چالش‌های مجموعه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف را تحت پوشش دارند. بخشی از خدمات ما مختص صنایع بزرگ و متوسط برنامه‌ریزی شده‌اند ولی با توجه به تنوع تخصص‌های کارشناسان ط اکثر خدمات ما قابلیت عرضه به رنج متنوعی از مجموعه‌ها را دارا می‌باشند. اگر صاحب یک مجموعه کوچک هستید یا حتی اگر هنوز در مراحل اولیه آغاز کسب‌وکار خودتانید نیز مشتاقیم تا در مسیر توسعه کسب‌وکارتان همراه شما باشیم.

هزینه خدمات مشاوره طرح کسب و کار و مشاوره اجرایی چقدر است؟

پاسخ به این سوال ارتباط تنگاتنگی با نیاز کسب‌وکار و سطح پیچیدگی مساله دارد. به صورت عرفی قراردادهای مشاوره با توافق طرفین به یکی از صورت‌های ساعتی یا پروژه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند. در خصوص مشاوره اجرایی نیز می‌توان از شیوه‌های دیگری نظیر قرار دادن درصدی ازمیزان پیشرفت به عنوان دستمزد استفاده نمود. در حالت کلی تلاش ما همواره بر این بوده که گامی در راستای حل چالش‌های فعالان اقتصادی برداریم و تا حد امکان با انعطاف‌پذیری لازم امکان شکل‌گیری همکاری‌های سودآور را مهیا نماییم.

چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

برای دریافت خدمات تدوین طرح توجیهی ط لطفاً فرم درخواست مشاوره را پرکنید.