مقدمه

برنامه‌ریزی راهبردی بر پایه عدم قطعیت

فعالیت در فضای ناپایدار و آکنده از نادانسته‌ها نیازمند اتخاذ نگرشی منعطف و تطابق‌پذیر در برنامه‌ریزی راهبردی است. با به رسمیت شناختن پیچیدگی‌های فضای کسب‌وکار و استقبال از عدم قطعیت می‌توان بستری قدرتمند برای استفاده بهینه از فرصت‌ها و نوآوری در پاسخ به چالش‌ها ایجاد نمود. 

برنامه‌ریزی راهبردی بر پایه عدم قطعیت رویکردی پویا و فراگیر برای هدایت سازمان در مسیر اهداف بلندمدت کسب‌وکار است. پیش‌بینی ریسک‌ها، رصد دقیق عوامل خارجی و سناریو پردازی برای شرایط مختلف ابزارهای مؤثر این رویکرد برای باز تنظیم سریع و دقیق راهبرد هستند.

چالش‌ها

رفع موانع و چالش‌های سازمانی

اگر سازمان شما با چالش‌های زیر مواجه است، خدمات برنامه‌ریزی راهبردی ط کمک‌ حال شما خواهد بود:

عدم وجود چشم‌انداز شفاف
تصمیم‌سازی واکنشی در افق کوتاه‌مدت و با رویکرد مدیریت بحران
عدم استفاده بهینه از منابع
از دست دادن موقعیت‌های رشد
مشخص نبودن اولویت‌ها و تمرکز متکثر
مغفول ماندن توانمندی‌ها
بی‌اطلاعی کارکنان از اهداف راهبردی
بی‌انگیزگی و مشارکت پایین نیروی انسانی
هماهنگ نبودن واحدهای سازمان
عدم انطباق اسناد راهبردی با واقعیات

با اطمینان به استقبال آینده بروید!

تجربه جدیدی از حرکت مطمئن در فضای مه‌آلود عدم قطعیت

به شما کمک می‌کنیم با تعریف اهداف شفاف، شناسایی فرصت‌ها، رصد ریسک‌های محتمل و توسعه برنامه عملیاتی کسب‌وکار یک نقشه راه جامع و منعطف برای آینده سازمان خود خلق کنید. این نقشه با هماهنگ‌سازی تیم‌ها و استفاده بهینه از منابع، کسب‌وکار شمارا در مسیری روشن به‌پیش خواهد راند. با بهره‌گیری از برنامه‌ریزی راهبردی توانایی تصمیم‌سازی فعال برای عبور از فضاهای عدم قطعیت در اختیارتان است.

موارد قابل ارائه

جزئیات سرویس

خدمات برنامه‌ریزی راهبردی بر پایه عدم قطعیت شامل چه مواردی است

شناسایی مؤلفه‌های توانمند ساز در شرایط عدم قطعیت
تدوین سند جامع تحلیل وضعیت شامل تحلیل رقبا
تدوین سند تحلیل ریسک‌ و راهبرد مدیریت ریسک
درونی‌سازی مؤلفه‌های توانمند ساز در شرایط عدم قطعیت
برنامه‌ریزی سناریو-محور
تنظیم چارچوب اهداف و نقاط کلیدی (OKR) و شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
طراحی برنامه عملیاتی گام‌به‌گام و شفاف به تفکیک اهداف راهبردی
تدوین راهبرد بهینه‌سازی تخصیص منابع
تدوین راهبرد ارتباط درون‌سازمانی و برون‌سازمانی
استقرار سازوکار‌های بهبود مستمر

یک گام ط پایان چالش‌ها

با اشتیاق آماده شنیدن چالش‌های مجموعه‌تان هستیم. به شما این اطمینان را می‌دهیم که در کنار هم راهکاری جامع برای عبور از این مرحله پیدا خواهیم کرد.
دستاوردها

پیشرفت قابل پیش‌بینی سازمان

یک برنامه راهبردی جامع اعتمادبه‌نفس لازم را برای رهبری در چشم‌انداز پیچیده شرایط کنونی به ارمغان می‌آورد. نهادینه‌سازی نگاه «تغییر به‌عنوان کاتالیزور رشد» در بطن برنامه‌ریزی راهبردی منافع متعددی را برای سازمان شما در بر خواهد داشت:

بینش شفاف در طوفان حوادث

با در دست داشتن یک نقشه راهبردی دقیق کشتی کسب‌وکار خود را با اطمینان هدایت کنید.

تصمیم‌سازی چابک

مجهز بودن به بینش راهبردی، تصمیم‌سازی سریع در برابر چالش‌های متغیر را ممکن خواهد ساخت.

تخصیص بهینه منابع

یک برنامه راهبردی امکان تخصیص بهینه منابع را جهت حداکثر سازی ارزش‌آفرینی در سازمان فراهم می‌سازد.

هماهنگی کامل تیم‌ها

برنامه راهبردی بستری مناسب برای ایجاد هماهنگی کامل بین تیم‌های متعدد سازمان شما خواهد بود و وحدت حول هدف واحد را در گستره سازمان ایجاد خواهد نمود.

رشد در فضای عدم قطعیت

با موقعیت سنجی و آینده‌نگری راهبردی مبتنی بر سناریوهای چندگانه و درونی‌سازی مؤلفه‌های توانمندساز نیل به رشد قابل‌توجه حتی در شرایط عدم قطعیت نیز ممکن است.

انعطاف‌پذیری در برابر چالش‌ها

از طبیعت آموخته‌ایم که استوارترین درختان انعطاف‌پذیرترین در برابر طوفان حوادث هستند. ایجاد انعطاف‌پذیری لازم برای عبور از طوفان چالش‌ها نقطه قوت برنامه راهبردی به روش ط است.

تجربه ط

سبکی متفاوت در مشاوره مدیریت

راهکارهای اختصاصی پیشرفته
مشکلات منحصربفرد راه‌حل‌های استثنایی می‌طلبند. شخصی‌سازی و ترکیب استانداردها و بهروش‌های مدیریتی برای طراحی راهکارهای اختصاصی رویکرد ط در حل چالش‌های پیچیده می‌باشد. دید سیستمی و انسان‌محور به شناخت چندوجهی مساله یاری کرده و ابعاد مختلف آن به مدد ابزارهای تحلیلی و فناوری‌های نو بررسی می‌شود. به پشتوانه سه دهه تجربه و با بهره‌گیری از نیروی انسانی کارامد و برخورداری از شبکه گسترده‌ای از متخصصین آماده‌ایم که بار سنگین چالش‌های پیچیده را از دوش مدیران و صاحبان کسب‌وکار برداریم.
ارزش‌آفرینی محسوس
مشاوره‌ای که در آن راه‌حل‌های شیک ولی غیرعملی و اسناد پرطمطراق ولی سرشار از ابهام به کارفرما ارائه شوند دردی را از هیچ‌کس دوا نخواهد نمود. مشاوره مدیریتی بدون قبول مسئولیت، تعیین «KPI» و ارائه قول‌های قابل راستی‌‌آزمایی چیزی جز ادعاهای توخالی نیست. متخصصین ما با ریشه‌یابی چالش‌ها و تدوین راهکارهای عملیاتی جهت بهره‌گیری از نقاط اهرمی به خلق دستاوردهای قابل اندازه‌گیری و محسوس در کسب‌وکار مشتریان می‌پردازند. داستان موفقیت همراهان ما سندی زنده از اهتمام مجوعه به خلق ارزش برای مراجعه‌کنندگان است.
تعهد به صداقت و امانت‌داری
ارائه مشاوره بدون وجود اعتماد و شفافیت نمی‌تواند منشا آثار واقعی باشد. از این رو است که به نوبه خود و در حد توان التزام به رفتار صادقانه را پیشه کرده‌ایم و با درک حساسیت مسائل داخلی هر کسب‌وکار رسم امانت‌داری را سرلوحه عمل قرار داده‌ایم. این رویه باعث شده‌است که علاوه بر تداوم همکاری‌های سودآور، مفتخر به داشتن دوستان فراوان در گستره صنایع مختلف باشیم. شفافیت تعهدات، رعایت رازداری و صداقت در عمل ارکان اصلی منشور اخلاقی ما هستند.
از میان مطالب

مسیر رشد از دانش آغاز می‌شود

گزیده‌ای از آخرین تحلیل‌ها و نتایج تحقیقات مرتبط را در پایگاه دانش جمع‌آوری کرده‌ایم.

FAQ

سوالات متداول

چطور می‌توانم از خدمات مشاوره برنامه‌ریزی استراتژیک استفاده کنم؟

برای شروع کافی است از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره یا تماس با شماره تلفن اختصاصی (02126295518) سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت جهت ارائه اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای برگزاری جلسه تحلیل اولیه با شما تماس خواهند گرفت.

خدمات مشاوره مدیریتی ط مخصوص چه مجموعه‌هایی است؟

خدمات مشاوره مدیریت ط گستره وسیعی از نیازها و چالش‌های مجموعه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف را تحت پوشش دارند. بخشی از خدمات ما مختص صنایع بزرگ و متوسط برنامه‌ریزی شده‌اند ولی با توجه به تنوع تخصص‌های کارشناسان ط اکثر خدمات ما قابلیت عرضه به رنج متنوعی از مجموعه‌ها را دارا می‌باشند. اگر صاحب یک مجموعه کوچک هستید یا حتی اگر هنوز در مراحل اولیه آغاز کسب‌وکار خودتانید نیز مشتاقیم تا در مسیر توسعه کسب‌وکارتان همراه شما باشیم.

هزینه خدمات مشاوره مدیریتی و مشاوره اجرایی چقدر است؟

پاسخ به این سوال ارتباط تنگاتنگی با نیاز کسب‌وکار و سطح پیچیدگی مساله دارد. به صورت عرفی قراردادهای مشاوره با توافق طرفین به یکی از صورت‌های ساعتی یا پروژه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند. در خصوص مشاوره اجرایی نیز می‌توان از شیوه‌های دیگری نظیر قرار دادن درصدی ازمیزان پیشرفت به عنوان دستمزد استفاده نمود. در حالت کلی تلاش ما همواره بر این بوده که گامی در راستای حل چالش‌های فعالان اقتصادی برداریم و تا حد امکان با انعطاف‌پذیری لازم امکان شکل‌گیری همکاری‌های سودآور را مهیا نماییم.

چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

برای دریافت خدمات مشاوره برنامه‌ریزی راهبردی ط لطفاً فرم درخواست مشاوره را پرکنید.