مقدمه

طراحی و اجرای مدل‌های فروش

تدوین و اجرای راهبردهای اختصاصی فروش برای شرایط منحصربه‌فرد هر کسب‌وکار و متناسب با بازار هدف نیازمند مدل‌سازی فرایند فروش و تحلیل عناصر مؤثر بر آن است. این مهم ارتباط تنگاتنگی با سیاست قیمت‌گذاری، ارتباطات بازاریابی و مدیریت خدمات مشتریان دارد. 

در کسب‌وکارهای برخوردار از مدل‌های فروش متعدد (برای مثال «B2B» و «B2C») پیچیدگی‌های طراحی فرایند، دینامیک تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری سازمانی دوچندان می‌شود. رویکرد هدفمند خدمات طراحی و اجرای مدل‌های فروش به دنبال برنامه‌ریزی راهبردی و سیستم سازی تخصصی برای پاسخ‌گویی به نیاز کسب‌وکارها برای ایجاد سازوکارهای لازم جهت فروش موفق در شرایط پیچیده است. 

این رویکرد با ایجاد انعطاف‌پذیری لازم برای انطباق با نیاز متغیر مخاطبان به تقویت مشتری مداری در سازمان کمک کرده و با تولید بینش بازار به ایجاد مزیت رقابتی پایدار کمک می‌کند.

چالش‌ها

رفع موانع و چالش‌های سازمانی

عدم برخورداری از راهبرد اختصاصی فروش مبتنی بر مدل‌های فروش متناسب با شرایط بازار و نیاز مخاطبان باعث بروز چالش‌های متعددی می‌شود.

ایجاد ابهام دربرند
نارسایی در راهبرد قیمت‌گذاری
محدودیت دسترسی به بازار
نارضایتی مشتریان
سردرگمی فعالیت‌های بازاریابی و فروش
نبود راهبرد مؤثر در خصوص سرنخ‌های فروش

تنوع راهبردی جریان درآمدی

راهبرد شخصی‌سازی‌شده فروش برای بخش‌های مختلف بازار

با تدوین راهبرد اختصاصی فروش می‌توان رویکرد مناسب برای بازارهای هدف را اتخاذ و اجرایی نمود. بدین طریق با تبیین ماهیت کسب‌وکار و نوع رابطه می‌توان نمایی مساعد از برند ارائه کرده و چشم‌اندازی شفاف و ارزش‌آفرین از تعامل با برند را به تصویر کشید.
تنظیم راهبرد بر اساس این رویکرد باعث تنظیم فعالیت‌های بازاریابی و فروش و تقویت خدمات مشتریان می‌گردد.

موارد قابل ارائه

جزئیات سرویس

خدمات طراحی و اجرای مدل‌های فروش ط شامل چه مواردی است؟

ارزیابی مدل‌های فروش و طراحی مدل مناسب برای کسب‌وکار
تدوین راهبرد فروش «B2B» و «B2C»
ساماندهی خرده‌فروشی و فروش کالای تند مصرف (FMCG)
تدوین راهبرد فروش مستقیم
تدوین راهبرد تجارت الکترونیک
تدوین راهبرد قیمت‌گذاری و تخفیف
بهینه‌سازی قیف فروش
شناسایی شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
استقرار سازوکار‌های بهبود مستمر
مدیریت تضاد کانال‌ها (Channel Conflict)
Accordion Content

یک گام ط پایان چالش‌ها

با اشتیاق آماده شنیدن چالش‌های مجموعه‌تان هستیم. به شما این اطمینان را می‌دهیم که در کنار هم راهکاری جامع برای عبور از این مرحله پیدا خواهیم کرد.

دستاوردها

پیشرفت قابل پیش‌بینی سازمان

توانمندسازی سازمان فروش برای طراحی و اجرای راهبردهای متناسب جهت موفقیت در بازار طی خدمات پیاده‌سازی مدل‌های فروش دنبال می‌شود که حائز منافع ذیل خواهد بود.

شخصی‌سازی فرایندها

فرایندهای فروش مبتنی بر نیازها و سلایق هر بخش هدف متناسب‌سازی خواهند گردید. این رویکرد باعث ارتقاء بهره‌وری فعالیت‌های فروش و افزایش شانس موفقیت فرایند فروش خواهد گردید. تخصصی شدن نقش‌ها نیز برای اجرای تعاملات هدفمند برنامه‌ریزی می‌شود.

افزایش فروش

یکی از نتایج محسوس پیاده‌سازی مدل‌های فروش در سازمان افزایش فروش است که به‌واسطه به‌کارگیری روش‌های علمی و اجرای فرایندهای شخصی‌سازی‌شده حاصل می‌گردد.

فروش هدفمند

در این خدمت شناسایی بخش‌های (segments) مخاطبان مناسب و سفارشی‌سازی راهبرد فروش متناسب با هر بخش دنبال می‌شود.

سازمان‌دهی تکنیک‌های فروش

شناسایی فرصت‌های بیش فروشی (upselling) و فروش مکمل (cross-selling) برای هر بخش مخاطبان به‌طور مجزا برنامه‌ریزی می‌گردد.

مدیریت موفق سرنخ‌ها

ارتقاء نرخ تبدیل و تسریع فرایند هدف‌گیری ارمغان پیاده‌سازی مدل‌های فروش برای سازمان خواهد بود.

قیمت‌گذاری مؤثر

پیاده‌سازی راهبردهای پویای قیمت‌گذاری برای حداکثرسازی درآمد در هر بخش از بازار به‌طور مجزا دنبال می‌شوند.

بهبود نگهداشت مشتریان

با تعمیق درک از نیازها و سلایق مخاطبان هدف و شخصی‌سازی فرایند فروش می‌توان بهبود نگهداشت مشتریان را شاهد بود.

توسعه بازار

شناسایی بازارهای جدید و ارائه راهکارهای اختصاصی برای فروش هدفمند در مدل‌های فروش پوشش داده می‌شوند.

تجربه ط

سبکی متفاوت در مشاوره مدیریت

راهکارهای اختصاصی پیشرفته
مشکلات منحصربفرد راه‌حل‌های استثنایی می‌طلبند. شخصی‌سازی و ترکیب استانداردها و بهروش‌های مدیریتی برای طراحی راهکارهای اختصاصی رویکرد ط در حل چالش‌های پیچیده می‌باشد. دید سیستمی و انسان‌محور به شناخت چندوجهی مساله یاری کرده و ابعاد مختلف آن به مدد ابزارهای تحلیلی و فناوری‌های نو بررسی می‌شود. به پشتوانه سه دهه تجربه و با بهره‌گیری از نیروی انسانی کارامد و برخورداری از شبکه گسترده‌ای از متخصصین آماده‌ایم که بار سنگین چالش‌های پیچیده را از دوش مدیران و صاحبان کسب‌وکار برداریم.
ارزش‌آفرینی محسوس
مشاوره‌ای که در آن راه‌حل‌های شیک ولی غیرعملی و اسناد پرطمطراق ولی سرشار از ابهام به کارفرما ارائه شوند دردی را از هیچ‌کس دوا نخواهد نمود. مشاوره مدیریتی بدون قبول مسئولیت، تعیین «KPI» و ارائه قول‌های قابل راستی‌‌آزمایی چیزی جز ادعاهای توخالی نیست. متخصصین ما با ریشه‌یابی چالش‌ها و تدوین راهکارهای عملیاتی جهت بهره‌گیری از نقاط اهرمی به خلق دستاوردهای قابل اندازه‌گیری و محسوس در کسب‌وکار مشتریان می‌پردازند. داستان موفقیت همراهان ما سندی زنده از اهتمام مجوعه به خلق ارزش برای مراجعه‌کنندگان است.
تعهد به صداقت و امانت‌داری
ارائه مشاوره بدون وجود اعتماد و شفافیت نمی‌تواند منشا آثار واقعی باشد. از این رو است که به نوبه خود و در حد توان التزام به رفتار صادقانه را پیشه کرده‌ایم و با درک حساسیت مسائل داخلی هر کسب‌وکار رسم امانت‌داری را سرلوحه عمل قرار داده‌ایم. این رویه باعث شده‌است که علاوه بر تداوم همکاری‌های سودآور، مفتخر به داشتن دوستان فراوان در گستره صنایع مختلف باشیم. شفافیت تعهدات، رعایت رازداری و صداقت در عمل ارکان اصلی منشور اخلاقی ما هستند.
از میان مطالب

مسیر رشد از دانش آغاز می‌شود

گزیده‌ای از آخرین تحلیل‌ها و نتایج تحقیقات مرتبط را در پایگاه دانش جمع‌آوری کرده‌ایم.

FAQ

سوالات متداول

چطور می‌توانم از خدمات مشاوره B2B، B2C و FMCG استفاده کنم؟

برای شروع کافی است از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره یا تماس با شماره تلفن اختصاصی (02126295518) سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت جهت ارائه اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای برگزاری جلسه تحلیل اولیه با شما تماس خواهند گرفت.

خدمات مشاوره مدیریتی ط مخصوص چه مجموعه‌هایی است؟

خدمات مشاوره مدیریت ط گستره وسیعی از نیازها و چالش‌های مجموعه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف را تحت پوشش دارند. بخشی از خدمات ما مختص صنایع بزرگ و متوسط برنامه‌ریزی شده‌اند ولی با توجه به تنوع تخصص‌های کارشناسان ط اکثر خدمات ما قابلیت عرضه به رنج متنوعی از مجموعه‌ها را دارا می‌باشند. اگر صاحب یک مجموعه کوچک هستید یا حتی اگر هنوز در مراحل اولیه آغاز کسب‌وکار خودتانید نیز مشتاقیم تا در مسیر توسعه کسب‌وکارتان همراه شما باشیم.

هزینه خدمات مشاوره مدیریتی و مشاوره اجرایی چقدر است؟

پاسخ به این سوال ارتباط تنگاتنگی با نیاز کسب‌وکار و سطح پیچیدگی مساله دارد. به صورت عرفی قراردادهای مشاوره با توافق طرفین به یکی از صورت‌های ساعتی یا پروژه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند. در خصوص مشاوره اجرایی نیز می‌توان از شیوه‌های دیگری نظیر قرار دادن درصدی ازمیزان پیشرفت به عنوان دستمزد استفاده نمود. در حالت کلی تلاش ما همواره بر این بوده که گامی در راستای حل چالش‌های فعالان اقتصادی برداریم و تا حد امکان با انعطاف‌پذیری لازم امکان شکل‌گیری همکاری‌های سودآور را مهیا نماییم.

چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

برای دریافت خدمات مشاوره طراحی و اجرای مدل‌های فروش ط لطفاً فرم درخواست مشاوره را پرکنید.