مقدمه

تدوین مدل کسب‌وکار

مدل کسب‌وکار یک چارچوب شفاف برای چینش اجزای مختلف کسب‌وکار جهت خلق و ارائه ارزش به مخاطبان و ایجاد جریان درآمدی می‌باشد. مطالعه مخاطب هدف، تدقیق در فعالیت‌های کلیدی و شناسایی شرکای کلیدی نیز در تدوین مدل موردتوجه قرار می‌گیرند. این مدل تولید مزیت رقابتی به‌واسطه خلق نوآوری و ایجاد تمایز را تسهیل نموده و فرصت‌های جدیدی را برای ایجاد موفقیت تجاری نمودار می‌سازد.

مدل کسب‌وکار مناسب زیربنای فعالیت‌های یک تجارت سودآور، پایدار و قابل توسعه است و به‌وسیله تنظیم راهبرد با نیاز مشتری و ارزش پیشنهادی موفقیت کسب‌وکار را تضمین می‌نماید.

چالش‌ها

رفع موانع و چالش‌های سازمانی

در نبود یک مدل کسب‌وکار اصولی بروز چالش‌های متعددی قابل پیش‌بینی است که احتمال شکست کسب‌وکار نوپا را افزایش می‌دهد. ازجمله این چالش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

وجود موانع متعدد در برابر توسعه به دلیل مقیاس‌پذیری پایین مدل
عدم وجود وضوح کافی در خصوص بخش‌بندی مشتریان
ساختار مالی نارسا
شناخت ناقص از مشتری هدف
شفاف نبودن ارزش پیشنهادی
نبود جریان درآمدی پایدار
دشواری جذب سرمایه

تبدیل ایده به ماشین پول‌ساز

گام‌های حساب‌شده مکمل بلندپروازی شما در راه موفقیت

با برخورداری از یک مدل کسب‌وکار موثق می‌توان برنامه‌ای واضح از اجزای کسب‌وکار را در دست داشت و از آن برای تقویت احتمال موفقیت تجاری بهره برد. تضمین کسب شناخت کافی از بازار و مشتریان و طراحی یک ارزش پیشنهادی مرتبط و شفاف ازجمله منافع اتخاذ رویکرد علمی به مدل‌سازی کسب‌وکار است. بر اساس این رویکرد منابع کلیدی مطابق اولویت‌های راهبردی برای تولید جریان‌های درآمدی مستمر ذیل یک ساختار مالی دقیق به کار گرفته می‌شوند. توسعه‌پذیری مدل کسب‌وکار باید به‌دقت برنامه‌ریزی‌شده باشد و تنها چنین مدلی است که با ارائه تصویری روشن از آینده باعث تسهیل جذب سرمایه می‌گردد.

موارد قابل ارائه

جزئیات سرویس

خدمات تدوین مدل کسب‌وکار ط شامل چه مواردی است؟

سند تحلیل چشم‌انداز کسب‌وکار
بخش‌بندی بازار و شناخت مخاطب هدف
تدوین ارزش پیشنهادی
تبیین نحوه ایجاد جریان درآمدی
طراحی کانال عرضه
تحلیل ساختار هزینه
شناسایی منابع کلیدی موردنیاز
تدوین راهبرد ارتباط با مشتریان
برنامه‌ریزی فعالیت‌های کلیدی
تدوین راهبرد مدیریت ریسک
تنظیم برنامه توسعه کسب‌وکار
تسهیل تأمین سرمایه

یک گام ط پایان چالش‌ها

با اشتیاق آماده شنیدن چالش‌های مجموعه‌تان هستیم. به شما این اطمینان را می‌دهیم که در کنار هم راهکاری جامع برای عبور از این مرحله پیدا خواهیم کرد.
دستاوردها

پیشرفت قابل پیش‌بینی سازمان

بیزنس مدل با ساماندهی راهبردهای کلیدی رهگشای مسیر نوآوری، شکوفایی و پایداری برای کسب‌وکار نوپا است. برخورداری از یک مدل کسب‌وکار اصولی رهگشای نیل به منافع متعددی برای شما خواهد بود.

ایجاد تمایز

ضمن تدوین مدل کسب‌وکار طراحی ارزش پیشنهادی منحصربه‌فرد و جایگاه‌یابی مناسب در بازار نیز به‌عنوان دو مؤلفه تمایز ساز در دستور کار قرار می‌گیرند. این مهم در عرصه رقابت به ایجاد مزیت رقابتی ختم می‌گردد.

نهادینه‌سازی مشتری محوری

با نهادینه‌سازی تفکر طراحی در بطن فرایند طراحی بیزنس مدل، کلیه عملیات کسب‌وکار در راستای پاسخ به نیازها و سلایق مشتریان هدف ساماندهی می‌شود.

توانمندسازی برای نوآوری

با نهادینه‌سازی راهبردهای خلق و پرورش نوآوری در قلب کسب‌وکار، مدیران از آمادگی لازم برای انطباق با تحولات بازار و نیاز متغیر مشتریان برخوردار خواهند بود.

تضمین سودآوری

بیزنس مدل برای ایجاد بیشترین میزان ارزش به مدیریت ساختار هزینه‌ای و ساماندهی عملیات در راستای تولید ارزش و تضمین سودآوری کسب‌وکار می‌پردازد.

استفاده بهینه از منابع

مدل کسب‌وکار به دنبال شناسایی بهینه‌ترین روش استفاده از منابع در دسترس برای خلق ارزش و ایجاد جریان‌های درآمدی است.

ایجاد شفافیت راهبردی

بیزنس مدل شفافیت لازم را برای هماهنگی کلیه اجزای کسب‌وکار در راستای خلق ارزش برای مشتریان ایجاد می‌نماید.

متنوع سازی جریان درآمدی

با تغییر نحوه عرضه ارزش پیشنهادی و انتخاب کانال‌های مناسب برای گروه مخاطبان مختلف می‌توان الگوهای اختصاصی برای ایجاد منابع درآمدی مختلف طراحی نمود که متناسب با نیازهای مخاطبین تجربه‌ای منحصربه‌فرد در اختیار آنان قرار دهند. این رویکرد تخصصی با قبول تفاوت‌های بین افراد به دنبال شخصی‌سازی تعاملات برای ارائه ارزش به گروه‌های مختلف و ایجاد تنوع در جریان‌های درآمدی است.

تقویت انعطاف‌پذیری

بیزنس مدل مناسب امکان انطباق با تحولات بازار را برای کسب‌وکار فراهم کرده و ابزارهای لازم را برای بهره‌گیری از فرصت‌ها در اختیار مدیران قرار می‌دهد.

تجربه ط

سبکی متفاوت در مشاوره مدیریت

راهکارهای اختصاصی پیشرفته
مشکلات منحصربفرد راه‌حل‌های استثنایی می‌طلبند. شخصی‌سازی و ترکیب استانداردها و بهروش‌های مدیریتی برای طراحی راهکارهای اختصاصی رویکرد ط در حل چالش‌های پیچیده می‌باشد. دید سیستمی و انسان‌محور به شناخت چندوجهی مساله یاری کرده و ابعاد مختلف آن به مدد ابزارهای تحلیلی و فناوری‌های نو بررسی می‌شود. به پشتوانه سه دهه تجربه و با بهره‌گیری از نیروی انسانی کارامد و برخورداری از شبکه گسترده‌ای از متخصصین آماده‌ایم که بار سنگین چالش‌های پیچیده را از دوش مدیران و صاحبان کسب‌وکار برداریم.
ارزش‌آفرینی محسوس
مشاوره‌ای که در آن راه‌حل‌های شیک ولی غیرعملی و اسناد پرطمطراق ولی سرشار از ابهام به کارفرما ارائه شوند دردی را از هیچ‌کس دوا نخواهد نمود. مشاوره مدیریتی بدون قبول مسئولیت، تعیین «KPI» و ارائه قول‌های قابل راستی‌‌آزمایی چیزی جز ادعاهای توخالی نیست. متخصصین ما با ریشه‌یابی چالش‌ها و تدوین راهکارهای عملیاتی جهت بهره‌گیری از نقاط اهرمی به خلق دستاوردهای قابل اندازه‌گیری و محسوس در کسب‌وکار مشتریان می‌پردازند. داستان موفقیت همراهان ما سندی زنده از اهتمام مجوعه به خلق ارزش برای مراجعه‌کنندگان است.
تعهد به صداقت و امانت‌داری
ارائه مشاوره بدون وجود اعتماد و شفافیت نمی‌تواند منشا آثار واقعی باشد. از این رو است که به نوبه خود و در حد توان التزام به رفتار صادقانه را پیشه کرده‌ایم و با درک حساسیت مسائل داخلی هر کسب‌وکار رسم امانت‌داری را سرلوحه عمل قرار داده‌ایم. این رویه باعث شده‌است که علاوه بر تداوم همکاری‌های سودآور، مفتخر به داشتن دوستان فراوان در گستره صنایع مختلف باشیم. شفافیت تعهدات، رعایت رازداری و صداقت در عمل ارکان اصلی منشور اخلاقی ما هستند.
از میان مطالب

مسیر رشد از دانش آغاز می‌شود

گزیده‌ای از آخرین تحلیل‌ها و نتایج تحقیقات مرتبط را در پایگاه دانش جمع‌آوری کرده‌ایم.

FAQ

سوالات متداول

چطور می‌توانم از خدمات مشاوره بیزنس مدل استفاده کنم؟

برای شروع کافی است از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره یا تماس با شماره تلفن اختصاصی (02126295518) سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت جهت ارائه اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای برگزاری جلسه تحلیل اولیه با شما تماس خواهند گرفت.

خدمات مشاوره مدیریتی ط مخصوص چه مجموعه‌هایی است؟

خدمات مشاوره مدیریت ط گستره وسیعی از نیازها و چالش‌های مجموعه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف را تحت پوشش دارند. بخشی از خدمات ما مختص صنایع بزرگ و متوسط برنامه‌ریزی شده‌اند ولی با توجه به تنوع تخصص‌های کارشناسان ط اکثر خدمات ما قابلیت عرضه به رنج متنوعی از مجموعه‌ها را دارا می‌باشند. اگر صاحب یک مجموعه کوچک هستید یا حتی اگر هنوز در مراحل اولیه آغاز کسب‌وکار خودتانید نیز مشتاقیم تا در مسیر توسعه کسب‌وکارتان همراه شما باشیم.

هزینه خدمات مشاوره مدیریتی و مشاوره اجرایی چقدر است؟

پاسخ به این سوال ارتباط تنگاتنگی با نیاز کسب‌وکار و سطح پیچیدگی مساله دارد. به صورت عرفی قراردادهای مشاوره با توافق طرفین به یکی از صورت‌های ساعتی یا پروژه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند. در خصوص مشاوره اجرایی نیز می‌توان از شیوه‌های دیگری نظیر قرار دادن درصدی ازمیزان پیشرفت به عنوان دستمزد استفاده نمود. در حالت کلی تلاش ما همواره بر این بوده که گامی در راستای حل چالش‌های فعالان اقتصادی برداریم و تا حد امکان با انعطاف‌پذیری لازم امکان شکل‌گیری همکاری‌های سودآور را مهیا نماییم.

چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

برای دریافت خدمات مشاوره تدوین مدل کسب‌وکار ط لطفاً فرم درخواست مشاوره را پرکنید.