مقدمه

مشاوره فروش و اجرای سازمان فروش

یک واحد فروش مؤثر از ساماندهی نقش‌ها و ساختار سازمانی و فرایندهای فروش بر اساس بهروش‌ها متولدشده و با ارائه ابزارهای لازم و تدوین نقشه راهبرد عملیاتی فروش توانمند می‌گردد. ارائه کلیه نکات مدیریتی جهت پیش‌بینی و برنامه‌ریزی فروش و معرفی سنجه‌های تصمیم‌گیری نیز بخشی از خدمات این حوزه می‌باشد. در ادامه لازم است پرسنل واحد آموزش‌های لازم را برای بهره‌گیری از فرصت‌های بالقوه فروش دریافت نمایند.

سازمان فروش با ایجاد شفافیت، بهینه‌سازی تخصیص منابع و افزایش انعطاف‌پذیری واحد فروش بستری مساعد برای اجرا و بهبود مستمر راهبرد عملیاتی فروش ایجاد می‌کند. در چنین بستری به‌واسطه افزایش کارایی واحد فروش و بهبود تعامل با مشتریان، مطمئناً می‌توان شاهد رشد قابل‌توجه درآمد کسب‌وکار بود.

چالش‌ها

رفع موانع و چالش‌های سازمانی

مشکلات زیر در صورت عدم سازمان‌دهی فروش رایج می‌باشد.

عدم شفافیت عملکردی واحد فروش
مشکلات کار تیمی
نامشخص بودن مسئولیت افراد
عدم یکپارچگی فرایندهای فروش
از دست رفتن فرصت‌های فروش
مسکوت ماندن سرنخ‌های فروش
ناتوانی در پیش‌بینی‌ تقاضا و میزان فروش
از دست دادن سهم بازار
عدم شناخت از رقبا
نارسایی فعالیت‌های بازاریابی و فروش
زیادشدن مرجوعی

طراحی تیم برنده

با داشتن ابزارهای لازم و راهبرد مناسب تیم فروش شما هر بار برنده است

یک سازمان فروش با تعیین نقش‌ها و تقسیم مسئولیت‌ها می‌تواند تیم‌های فروش را سازمان‌دهی نماید. استقرار فرایندهای استاندارد مبتنی بر بهروش‌ها می‌تواند اطمینان‌خاطر از اجرای به‌موقع تمام فعالیت‌های موردنیاز و شفافیت عملکردی را به بار آورد.
ارائه بینش موثق در خصوص آینده تقاضا و میزان فروش دیگر ارمغان سازمان فروش برای کسب‌وکار می‌باشد. طراحی و اجرای سازمان فروش اصولی گامی مؤثر در راستای نیل به اهداف و ارتقاء بهره‌وری فروش خواهد بود.

موارد قابل ارائه

جزئیات سرویس

خدمات مشاوره فروش و اجرای سازمان فروش ط شامل چه مواردی است؟

تهیه نقشه فرایندهای فروش
طراحی ساختار تیم فروش
طراحی شبکه توزیع
تقسیم‌بندی حوزه‌ها و مناطق فروش
تدوین راهبرد عملیاتی همکاری درفروش
طراحی رویه‌های عملیاتی استاندارد (SOP) برای واحد فروش
شناسایی شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)
اجرای راهکارهای مدیریت ارتباطات مشتریان
تدوین برنامه عملیاتی مدیریت سرنخ‌ها
استقرار سازوکار‌های مدیریت تغییر
استقرار اتوماسیون گردشکار
استقرار سازوکار‌های تضمین کیفیت
آموزش نیروی انسانی

یک گام ط پایان چالش‌ها

با اشتیاق آماده شنیدن چالش‌های مجموعه‌تان هستیم. به شما این اطمینان را می‌دهیم که در کنار هم راهکاری جامع برای عبور از این مرحله پیدا خواهیم کرد.

دستاوردها

پیشرفت قابل پیش‌بینی سازمان

ساختاردهی به تیم‌های فروش و طراحی فرایندهای بهینه و مؤثر برای افزایش درآمد کسب‌وکار در طراحی و اجرای سازمان فروش دنبال می‌شوند. برخورداری از یک سازمان فروش کارآمد دستاوردهای زیر را برای سازمان حاصل می‌آورد.
ارتقاء بهره‌وری

با عنایت به نهادینه شدن فرایندهای استاندارد و آموزش نیروی انسانی در کنار ایجاد شفافیت در مسئولیت‌ها و سهولت نظارت بر عملکرد نیروی انسانی نیل به سطح بالایی از بهره‌وری در عملیات نتیجه منطقی پیاده‌سازی سازمان فروش خواهد بود.

افزایش رضایت مشتریان

پس از قرارگیری مشتری محوری در قلب سازمان و ظرفیت‌سازی برای تأمین انتظارات مخاطبان، فرایندهای اختصاصی برای وفادار سازی مشتریان نیز با ابزارهای مدرن طراحی و اجرا خواهند گردید.

نهادینه‌سازی مشتری محوری

اولویت سازمان فروش موفق باید پاسخ به نیازهای مشتری باشد. در این راستا با طراحی فرایندهای متمرکز بر مشتری به دنبال نهادینه‌سازی روحیه مشتری محوری در قلب سازمان هستیم.

ساماندهی فرایندهای فروش

برخورداری از فرایندهای استاندارد کسب‌وکار شمارا برای فروش سریع و موفق تجهیز می‌نماید.

شفافیت نقش‌های سازمانی

تعریف دقیق و واضح نقش‌ها و مسئولیت‌های اعضای تیم فروش باعث سهولت نظارت و افزایش مسئولیت‌پذیری می‌گردد.

همکاری فرا-وظیفه‌ای

هم‌سویی راهبردی کارکردهای فروش با دیگر اولویت‌های کسب‌وکار باعث تقویت همکاری بین واحدها می‌گردد.

شفافیت عملکردی

وجود سنجه‌های عملکردی و پیگیری شاخص‌های کلیدی عملکرد باعث ارتقاء پاسخ‌گویی نیروی انسانی در برابر مسئولیت‌های محوله می‌شود.

افزایش درآمد

در پی بهبود سلسه‌وار فرایندها، سازمان‌دهی گردشکار و آموزش نیروی انسانی بر مبنای علم فروش شاهد افزایش قابل‌توجه درآمد کسب‌وکار خواهیم بود.

تجربه ط

سبکی متفاوت در مشاوره فروش

راهکارهای اختصاصی پیشرفته
مشکلات منحصربفرد راه‌حل‌های استثنایی می‌طلبند. شخصی‌سازی و ترکیب استانداردها و بهروش‌های مدیریتی برای طراحی راهکارهای اختصاصی رویکرد ط در حل چالش‌های پیچیده می‌باشد. دید سیستمی و انسان‌محور به شناخت چندوجهی مساله یاری کرده و ابعاد مختلف آن به مدد ابزارهای تحلیلی و فناوری‌های نو بررسی می‌شود. به پشتوانه سه دهه تجربه و با بهره‌گیری از نیروی انسانی کارامد و برخورداری از شبکه گسترده‌ای از متخصصین آماده‌ایم که بار سنگین چالش‌های پیچیده را از دوش مدیران و صاحبان کسب‌وکار برداریم.
ارزش‌آفرینی محسوس

مشاوره فروش ای که در آن راه‌حل‌های شیک ولی غیرعملی و اسناد پرطمطراق ولی سرشار از ابهام به کارفرما ارائه شوند دردی را از هیچ‌کس دوا نخواهد نمود. مشاوره مدیریتی بدون قبول مسئولیت، تعیین «KPI» و ارائه قول‌های قابل راستی‌‌آزمایی چیزی جز ادعاهای توخالی نیست. متخصصین ما با ریشه‌یابی چالش‌ها و تدوین راهکارهای عملیاتی جهت بهره‌گیری از نقاط اهرمی به خلق دستاوردهای قابل اندازه‌گیری و محسوس در کسب‌وکار مشتریان می‌پردازند. داستان موفقیت همراهان ما سندی زنده از اهتمام مجوعه به خلق ارزش برای مراجعه‌کنندگان است.

تعهد به صداقت و امانت‌داری
ارائه مشاوره بدون وجود اعتماد و شفافیت نمی‌تواند منشا آثار واقعی باشد. از این رو است که به نوبه خود و در حد توان التزام به رفتار صادقانه را پیشه کرده‌ایم و با درک حساسیت مسائل داخلی هر کسب‌وکار رسم امانت‌داری را سرلوحه عمل قرار داده‌ایم. این رویه باعث شده‌است که علاوه بر تداوم همکاری‌های سودآور، مفتخر به داشتن دوستان فراوان در گستره صنایع مختلف باشیم. شفافیت تعهدات، رعایت رازداری و صداقت در عمل ارکان اصلی منشور اخلاقی ما هستند.
از میان مطالب

مسیر رشد از دانش آغاز می‌شود

گزیده‌ای از آخرین تحلیل‌ها و نتایج تحقیقات مرتبط را در پایگاه دانش جمع‌آوری کرده‌ایم.

FAQ

سوالات متداول

چطور می‌توانم از خدمات مشاوره فروش استفاده کنم؟

برای شروع کافی است از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره یا تماس با شماره تلفن اختصاصی (02126295518) سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت جهت ارائه اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای برگزاری جلسه تحلیل اولیه با شما تماس خواهند گرفت.

خدمات مشاوره مدیریتی ط مخصوص چه مجموعه‌هایی است؟

خدمات مشاوره فروش ط گستره وسیعی از نیازها و چالش‌های مجموعه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف را تحت پوشش دارند. بخشی از خدمات ما مختص صنایع بزرگ و متوسط برنامه‌ریزی شده‌اند ولی با توجه به تنوع تخصص‌های کارشناسان ط اکثر خدمات ما قابلیت عرضه به رنج متنوعی از مجموعه‌ها را دارا می‌باشند. اگر صاحب یک مجموعه کوچک هستید یا حتی اگر هنوز در مراحل اولیه آغاز کسب‌وکار خودتانید نیز مشتاقیم تا در مسیر توسعه کسب‌وکارتان همراه شما باشیم.

هزینه خدمات مشاوره فروش و مشاوره اجرایی چقدر است؟

پاسخ به این سوال ارتباط تنگاتنگی با نیاز کسب‌وکار و سطح پیچیدگی مساله دارد. به صورت عرفی قراردادهای مشاوره با توافق طرفین به یکی از صورت‌های ساعتی یا پروژه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند. در خصوص مشاوره اجرایی نیز می‌توان از شیوه‌های دیگری نظیر قرار دادن درصدی ازمیزان پیشرفت به عنوان دستمزد استفاده نمود. در حالت کلی تلاش ما همواره بر این بوده که گامی در راستای حل چالش‌های فعالان اقتصادی برداریم و تا حد امکان با انعطاف‌پذیری لازم امکان شکل‌گیری همکاری‌های سودآور را مهیا نماییم.

چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

برای دریافت خدمات مشاوره فروش و اجرای سازمان فروش ط لطفاً فرم درخواست مشاوره را پرکنید.