مقدمه

پیاده‌سازی چارچوب کارت امتیازی متوازن

چارچوب کارت امتیازی متوازن مکمل برنامه‌ریزی راهبردی و تسهیلگر جاری شدن آن در سازمان است. این چارچوب ترجمان اهداف راهبردی به سنجه‌های عملکردی و سپس اندازه‌گیری کارایی واحدها و فرایندها را در گستره سازمان ممکن می‌سازد. بدین ترتیب مدیران ارشد می‌توانند بر اساس واقعیات سازمانی تصمیمات بهتری برای رهبری یک کسب‌وکار یکپارچه بگیرند.

چالش‌ها

رفع موانع و چالش‌های سازمانی

اگر سازمان شما با چالش‌های زیر مواجه است، خدمات پیاده‌سازی چارچوب کارت امتیازی متوازن ط کمک‌ حال شما خواهد بود:

خاک خوردن اسناد راهبردی در قفسه‌ها
نبود شفافیت عملکردی
هدف‌گذاری غیر مؤثر
دشواری تصمیم‌گیری
پراکندگی سنجه‌های عملکردی
بهره‌وری پایین
عدم هماهنگی واحدها
کاهش مسئولیت‌پذیری نیروی انسانی

سمفونی استراتژی

هماهنگی کامل تمام اجزای سازمان برای اجرای برنامه راهبردی

ذیل چارچوب کارت امتیازی متوازن می‌توان اهداف راهبردی را به اقدامات قابل‌اندازه‌گیری تبدیل نموده و تمام فعالیت‌های سازمان را با برنامه راهبردی هم‌جهت کرد. وجود سنجه‌های عملکردی در بطن این رویکرد امکان نظارت دقیق بر عملکرد مجزای واحدها و افراد را مهیا ساخته و فرهنگ مسئولیت‌پذیری را تقویت می‌کند.
بهره‌گیری از چارچوب کارت امتیازی متوازن ضمن توانمندسازی مدیران برای تصمیم‌سازی آگاهانه استفاده بهینه از منابع را نیز به ارمغان می‌آورد.

موارد قابل ارائه

جزئیات سرویس

خدمات پیاده‌سازی چارچوب کارت امتیازی متوازن ط شامل چه مواردی است؟

طراحی نقشه استراتژی
شناسایی شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) و تعیین اهداف عملکردی
طراحی کارت‌های امتیاز برای حوزه‌های چهارگانه مالی، مشتریان، فرایندهای داخلی و بهبود
آموزش و هم‌سو سازی نیروی انسانی (Cascading)
استقرار سیستم ارزیابی عملکرد

یک گام ط پایان چالش‌ها

با اشتیاق آماده شنیدن چالش‌های مجموعه‌تان هستیم. به شما این اطمینان را می‌دهیم که در کنار هم راهکاری جامع برای عبور از این مرحله پیدا خواهیم کرد.
دستاوردها

پیشرفت قابل پیش‌بینی سازمان

چارچوب کارت امتیاز متوازن نقطه اتصال اهداف راهبردی با شاخص‌های کلیدی عملکردی است. پیاده‌سازی این چارچوب با ایجاد یکپارچگی بین راهبرد و عملیات امکان پیاده‌سازی رویکردی کل‌نگر در سازمان را فراهم می‌سازد. استقرار این چارچوب دستاوردهای زیر را برای کسب‌وکار شما در بر خواهد داشت:
همسویی راهبردی

تمرکز تمام فعالیت‌های سازمان بر روی رسیدن به اهداف راهبردی و حرکت منسجم و هماهنگ اجزاء به‌سوی این اهداف در سایه پیاده‌سازی چارچوب کارت امتیازی متوازن حاصل خواهد گردید.

شفافیت عملکردی

به‌واسطه وجود سنجه‌های مدیران از دید واضحی نسبت به عملکرد تمام اجزاء سازمان برخوردار خواهند بود. از این طریق ارزیابی عملکرد افراد، تیم‌ها و واحدهای سازمانی با میزان مشارکت آن‌ها در راستای رسیدن به اهداف راهبردی تعیین می‌گردد.

ارتقاء مشارکت کارکنان

اطلاع یافتن از اهداف راهبردی سازمان و درک نقش هر فرد در پیشبرد این اهداف موجب انگیزش کارکنان و تقویت ابتکار عمل آنان می‌گردد. با تعریف نوآوری به‌عنوان یک شاخصه عملکردی مشارکت هر فرد برای بهبود وضعیت و پیشرفت کسب‌وکار دوچندان می‌گردد.

تخصیص بهینه منابع

تخصیص منابع بر اساس اولویت‌های راهبردی امکان حداکثرسازی ارزش‌آفرینی با منابع در دسترس را فراهم می‌سازد.

تسهیل دستیابی به اهداف راهبردی

مهم‌ترین دستاورد چارچوب کارت امتیازی متوازن برای کسب‌وکارها تسریع دستیابی به اهداف و ارتقاء احتمال موفقیت است.

ارتقاء بهره‌وری

شفافیت عملکردی و انگیزش کارکنان دو عامل سخت و نرم چارچوب برای ارتقاء بهره‌وری نیروی انسانی به شمار می‌روند.

تجربه ط

سبکی متفاوت در مشاوره مدیریت

راهکارهای اختصاصی پیشرفته
مشکلات منحصربفرد راه‌حل‌های استثنایی می‌طلبند. شخصی‌سازی و ترکیب استانداردها و بهروش‌های مدیریتی برای طراحی راهکارهای اختصاصی رویکرد ط در حل چالش‌های پیچیده می‌باشد. دید سیستمی و انسان‌محور به شناخت چندوجهی مساله یاری کرده و ابعاد مختلف آن به مدد ابزارهای تحلیلی و فناوری‌های نو بررسی می‌شود. به پشتوانه سه دهه تجربه و با بهره‌گیری از نیروی انسانی کارامد و برخورداری از شبکه گسترده‌ای از متخصصین آماده‌ایم که بار سنگین چالش‌های پیچیده را از دوش مدیران و صاحبان کسب‌وکار برداریم.
ارزش‌آفرینی محسوس
مشاوره‌ای که در آن راه‌حل‌های شیک ولی غیرعملی و اسناد پرطمطراق ولی سرشار از ابهام به کارفرما ارائه شوند دردی را از هیچ‌کس دوا نخواهد نمود. مشاوره مدیریتی بدون قبول مسئولیت، تعیین «KPI» و ارائه قول‌های قابل راستی‌‌آزمایی چیزی جز ادعاهای توخالی نیست. متخصصین ما با ریشه‌یابی چالش‌ها و تدوین راهکارهای عملیاتی جهت بهره‌گیری از نقاط اهرمی به خلق دستاوردهای قابل اندازه‌گیری و محسوس در کسب‌وکار مشتریان می‌پردازند. داستان موفقیت همراهان ما سندی زنده از اهتمام مجوعه به خلق ارزش برای مراجعه‌کنندگان است.
تعهد به صداقت و امانت‌داری
ارائه مشاوره بدون وجود اعتماد و شفافیت نمی‌تواند منشا آثار واقعی باشد. از این رو است که به نوبه خود و در حد توان التزام به رفتار صادقانه را پیشه کرده‌ایم و با درک حساسیت مسائل داخلی هر کسب‌وکار رسم امانت‌داری را سرلوحه عمل قرار داده‌ایم. این رویه باعث شده‌است که علاوه بر تداوم همکاری‌های سودآور، مفتخر به داشتن دوستان فراوان در گستره صنایع مختلف باشیم. شفافیت تعهدات، رعایت رازداری و صداقت در عمل ارکان اصلی منشور اخلاقی ما هستند.
از میان مطالب

مسیر رشد از دانش آغاز می‌شود

گزیده‌ای از آخرین تحلیل‌ها و نتایج تحقیقات مرتبط را در پایگاه دانش جمع‌آوری کرده‌ایم.

FAQ

سوالات متداول

چطور می‌توانم از خدمات مشاوره کارت امتیازی متوازن استفاده کنم؟

برای شروع کافی است از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره یا تماس با شماره تلفن اختصاصی (02126295518) سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت جهت ارائه اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای برگزاری جلسه تحلیل اولیه با شما تماس خواهند گرفت.

خدمات مشاوره مدیریتی ط مخصوص چه مجموعه‌هایی است؟

خدمات مشاوره مدیریت ط گستره وسیعی از نیازها و چالش‌های مجموعه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف را تحت پوشش دارند. بخشی از خدمات ما مختص صنایع بزرگ و متوسط برنامه‌ریزی شده‌اند ولی با توجه به تنوع تخصص‌های کارشناسان ط اکثر خدمات ما قابلیت عرضه به رنج متنوعی از مجموعه‌ها را دارا می‌باشند. اگر صاحب یک مجموعه کوچک هستید یا حتی اگر هنوز در مراحل اولیه آغاز کسب‌وکار خودتانید نیز مشتاقیم تا در مسیر توسعه کسب‌وکارتان همراه شما باشیم.

هزینه خدمات مشاوره مدیریتی و مشاوره اجرایی چقدر است؟

پاسخ به این سوال ارتباط تنگاتنگی با نیاز کسب‌وکار و سطح پیچیدگی مساله دارد. به صورت عرفی قراردادهای مشاوره با توافق طرفین به یکی از صورت‌های ساعتی یا پروژه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند. در خصوص مشاوره اجرایی نیز می‌توان از شیوه‌های دیگری نظیر قرار دادن درصدی ازمیزان پیشرفت به عنوان دستمزد استفاده نمود. در حالت کلی تلاش ما همواره بر این بوده که گامی در راستای حل چالش‌های فعالان اقتصادی برداریم و تا حد امکان با انعطاف‌پذیری لازم امکان شکل‌گیری همکاری‌های سودآور را مهیا نماییم.

چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

برای دریافت خدمات مشاوره چارچوب کارت امتیازی ط لطفاً فرم درخواست مشاوره را پرکنید.