Search
دسته‌بندی نوشته‌ها
کارگاه آموزشی Business Model You

کارگاه آموزشی Business Model You: مدل کسب و کار شخصی

هدف کارگاه آموزشی Business Model You

کارگاه آموزشی Business Model You با هدف ایجاد و توسعه شناخت فردی و شغلی طراحی شده است. مجموعه ابزارها و روش‌هایی که در این کارگاه معرفی می‌شود، این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که وضعیت شغلی فعلی خود را به دقت ترسیم و سپس بر اساس بازشناسی علایق، توانمندی ها و شخصیت خود، بهترین موقعیت شغلی ممکن را برای خود طراحی کنند.

مخاطبان

این کارگاه برای افرادی طراحی شده است که نتیجه دلخواه را از شغل و فعالیت‌های حرفه‌ای خود اخذ نمی‌کنند و یا به فکر تغییر شغل و یافتن کار رویایی خود هستند. افرادی هم که هنوز وارد بازار کار نشده‌اند، می‌توانند از همان ابتدا مسیر شغلی خود را بر اساس این مدل طراحی کنند.

رفرنس

این کارگاه بر اساس کتاب Business Model You نوشته آقای تیم کلارک، استاد دانشگاه، کارآفرین و نویسنده آمریکایی، ارائه می‌شود. وی این کتاب را بر اساس کتاب دیگری به نام Business Model Generation که مربوط به طراحی مدل کسب‌و‌کار برای شرکت‌ها و سازمان‌هاست، نوشته و در واقع، مدل معرفی‌شده در آن کتاب را برای اشخاص توسعه داده است.

وی سعی کرده است یک روند قدم‌به‌قدم برای کشف توانایی‌ها و علایق شغلی ایجاد کند تا هر فرد بتواند از این طریق به شغل ایده‌آل خود دست یابد و یا شغل ایده‌آل خودش را خلق کند. این مدل با الهام از زندگی ۸۲۳ نفر از ۳۸ کشور جهان طراحی شده است که زندگی حرفه‌ای خود را تغییر داده‌اند و به شغل رویایی خود دست یافته‌اند.

مدرس

این مدل توسط شخص تیم کلارک و مربیان تائید شده از طرف وی در سراسر دنیا برگزار می شود. در ایران این کارگاه توسط حسن اطاعت (مربی مورد تایید تیم کلارک) برگزار می‌شود.

سرفصل‌ها

در بخش اول کارگاه آموزشی Business Model You، به تشریح اجزای بوم کسب‌و‌کار پرداخته می‌شود و بخش‌های مختلف آن با ذکر مثال‌های واقعی توضیح داده می‌شود و هم‌زمان از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود تا فعالیت حرفه‌ای را که در حال حاضر انجام می‌دهند، در این بوم، مدل‌سازی کنند تا با نحوه کار مدل آشنا شوند.

در بخش دوم، با استفاده از تکنیک‌های مختلف، سعی می‌شود تا به شرکت‌کنندگان کمک شود تا وضعیت فعلی زندگی خود را بهتر بشناسند و از کاستی‌های موجود مطلع شوند. سپس با تکیه بر تکنیک‌های روانشناسی به آن‌ها کمک می‌شود تا به شناخت عمیقی از علایق، مهارت‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خود برسند و بخش‌های کشف‌نشده وجود خود را کشف کنند.

در بخش سوم کارگاه آموزشی Business Model You، با استفاده از دانشی که در بخش دوم به دست آمده است، به افراد کمک می شود تا به طراحی مدل کسب‌و‌کار ایده‌آل خود بپردازند و آنچه را که ارضاکننده‌ی نیاز درونی آنها به‌عنوان شغل لذت‌بخش و دوست‌داشتنی است، روی کاغذ پیاده کنند و با همکاری مربی کارگاه، اجزای کلیدی شغل خود را کنار هم بچینند.

در بخش چهارم کارگاه، در مورد نحوه اجرا و رسیدن به اهداف شغل جدید بحث می‌شود و کمک می‌شود تا یک دیدگاه واقعی از میزان تلاشی به دست آید که باید برای رسیدن به وضعیت با ثبات شغلی انجام شود.

زبان

کارگاه به زبان فارسی است و کلیپ‌ها و ویدیوها نیز با زیرنویس فارسی ارائه می‌شوند.

برگزاری

این کارگاه با حضور حداقل ۵ و حداکثر ۱۰۰ شرکت‌کننده و طی کارگاه‌های یک روز یا دو روزه (جمعاً ده ساعت) قابل برگزاری است.

بعد از کارگاه

شرکت‌کنندگان این کارگاه در سراسر جهان، شبکه‌ای اجتماعی دارند که تجارب و داستان‌های موفقیت خود را به اشتراک می‌گذارند. از برگزیده‌ترین این افراد هم برای مصاحبه برای چاپ در ویرایش‌های بعدی کتاب یا حضور در کارگاه‌ها دعوت می‌شود.

ثبت نام کارگاه آموزشی Business Model You

برای ثبت نام انفرادی، گروهی یا رزرو کامل کارگاه، از روش های زیر اقدام فرمایید:

ایمیل:  info@pni.ir

شماره تماس: ۳۵۵۴۵۱۵۱-۰۴۱

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *