Search
دسته‌بندی نوشته‌ها
خانم‌های موفق

خانم‌های محترم، لطفاً موفق شوید!

سه شنبه چهارم ژوئن، چهاردهم خرداد، آمستردام– یادداشت چهارم رویداد “مانی ۲۰۲۰”

صبح روز دوم، بانک “سانتاندر” یک ارائه تخصصی داشت و معتقد بود که پلتفرم‌ها، مشارکت‌های گسترده و استانداردهای جدید مانند “دستورالعمل پرداخت دیجیتال PSD2”  – که دومین ویرایش آن هم پارسال تصویب شد – اساس چهره بانکداری را تغییر داده‌اند، در حالی که عموم بانک‌ها از این قافله عقب مانده‌اند.

سانتاندر یک پلتفرم بانکی را توسعه داده است که می‌تواند با تمرکز روی داده‌های ۱۴۴ میلیون نفر مشتری خود در سراسر دنیا، کلیه خدمات مالی مورد نیاز آنان را تامین کند.

امنیت سایبری، مدیریت ریسک، تشخیص و مبارزه با پولشویی، تقلب و جرایم مالی، از مباحث مهم در “مانی ۲۰۲۰” است. فیدزای با همکاری سیتی بانک، مکنزی، آمازون، بیوکچ و شرکت‌های همکار، یک کارگاه اختصاصی را به این منظور برگزار می‌کند. در نیم ساعت اول این کارگاه، در مورد کاربرد علم داده‌ها و هوش مصنوعی در کشف و مبازره با جرایم مالی صحبت می‌شود و در کارگاه موازی آن، موضوع پولشویی، قوانین و ابزارهای ضد پولشویی و همچنین تحریم‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پارسال یک خواننده ارومیه‌ای در یک مهمانی خانوادگی، عبارتی را حین اجرای ترانه‌اش به کار برد که به سرعت وایرال شد: “سنی دییرلر” به معنی “تو رو می‌گن” نمی‌دانم چرا حین کارگاه پولشویی و تحریم، مرتب یاد این ترانه می‌فتادم.

در کارگاه “انقلاب جرایم مالی” گزارش هولناکی از رشد جرایم مالی بیان شد و راه‌هایی هم برای مقابله با انواع آن معرفی شد. شرکتی به نام دیتاروبات هم مدلی را معرفی کرد که کشف و مبارزه با جرایم مالی را تسهیل می‌کند. از بلاکچین و فناوری‌های دیگر هم به عنوان ابزارهای مفیدی برای مبارزه با پولشویی و فساد و تقلب نام برده شد؛ اما هیچ کدام به اندازه مدل گرافیکی فیدزای جذاب نبود که با استفاده از مفاهیم ژنتیک، شبکه‌های تقلب سازماندهی‌شده را کشف می‌کند.

اغلب خانم‌های موفق و صاحب‌نام، از تفکیک زنان در مجامع عمومی و اختصاص یک سهمیه جداگانه و امتیاز اختصاصی برای آنان مخالفند و معتقدند که توانایی‌ها و قابلیت‌های زنان باید در شرایط واقعی و در تقابل با فضای مردانه جامعه، فرصت ظهور و بروز داشته باشد. تصور جذابی است ولی اتفاق نمی‌افتد. خانم‌ها به طرز محسوسی در دنیای فناوری و تجارت و کار و اقتصاد، غایب هستند و در سال‌های اخیر، تمام رویدادهای فناوری، مجبور به اختصاص آن سهیه شده‌اند. در وب سامیت پرتغال، دو خانم می‌توانند با یک بلیط حاضر شوند. در کولیشن آمریکا، سه خانم با دو بلیط شرکت می‌کنند و در برخی رویدادهای دیگر، می‌کوشند که با ایجاد بخش‌های زنانه و محدود کردن ورود آقایان، جذابیت‌هایی را برای خانم‌ها ایجاد کنند. شرکت بوکینگ دات کام کمپین ویژه زنان فناور را به این منظور ایجاد کرده است که پارسال در لیسبون برگزار شد و من هم به عنوان منتور دعوت شده بودم. اینجا در آمستردام، در حاشیه “مانی ۲۰۲۰” هم رویدادی به نام “شبکه زنان اروپا در حوزه پرداخت” یا(EWPN)  در سالن جداگانه و با ثبت نام و دسترسی جداگانه برگزار می‌شود و هدف آن تقویت ارتباطات خانم‌های اروپایی شاغل در صنعت پرداخت است.

رویداد دیگری هم به نام رایزآپ، با هدف شبکه‌سازی خانم‌ها برگزار می‌شود و هیچ سخنرانی و ارائه و پنلی ندارد، فقط فرصتی برای آشنایی و بحث و ارتباط است.

حسن اطاعت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *