Search
دسته‌بندی نوشته‌ها
سخنرانی در همایش بازاریابی دیجیتال و صنعت گردشگری

سخنرانی در همایش بازاریابی دیجیتال و صنعت گردشگری

پنجمین همایش بازاریابی دیجیتال و صنعت گردشگری، امروز در تبریز با نظم و ترتیب خاصی برگزار شد. عنوان سخنرانی من “گردشگری تبریز در عصر دیجیتال” بود که مورد توجه قرار گرفت و به‌ویژه یکی از مهمانان خارجی به نام دانکن الکساندر از انگلستان، خیلی با آن ارتباط برقرار کرد. شوخی ابتدای سخنرانی با آقای شهریاری هم فرصت کافی برای ارائه را فراهم کرد و در مجموع فضای خوبی ایجاد شد.

در این سخنرانی، من ابتدا یک دقیقه را به خیر مقدم و بیان مقدمه اختصاص دادم، در حالی که تصویر یک تایمر یک دقیقه‌ای روی پرده، در حال شمارش معکوس ۶۰ ثانیه‌ای بود که به این کار اختصاص یافته بود. سپس نشان دادم که در این یک دقیقه چه اتفاقاتی در فضای دیجیتال رخ داده است. از تعداد ایمیل‌های رد و بدل‌شده گرفته تا حجم ویدئوهای آپلود شده در یوتیوب و حجم مکالمات انجام شده در اسکایپ و تعداد بازدیدها و آپلودها و لایک‌های فیس‌بوک. این شوک را ختم کردم به ویژگی‌های عصر دیجیتال و نتیجه گرفتم که :

هر نفس نو می‌شود دنیا و ما – بی خبر از نو شدن، اندر بقا.

قسمت بعدی صحبتم به بیان جایگاه توریسم تبریز در این عصر پرتحرک اختصاص یافته بود و با ارائه مستنداتی از گوگل، نشان دادم که عملاً کاری در این خصوص انجام نشده است. در پایان، از مخاطبان خواستم که “تبریز خود را ببینیم، بنویسیم و نشر دهیم.”

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *