Search
دسته‌بندی نوشته‌ها
نمایشگاه تجارت الکترونیک پاریس 2014

نمایشگاه تجارت الکترونیک پاریس

از دیروز، در نمایشگاه تجارت الکترونیک پاریس هستم. فناوری‌های ارائه شده برخی برای اولین بار معرفی می‌شوند و در سایر موارد هم بهبودهای چشمگیری دیده می‌شود.

سامسونگ، محصولی را معرفی کرد که تازگی نداشت: لیبل‌های دیجیتال که اطلاعات کالا از جمله قیمت و موجودی و تخفیف را از سرور می‌گیرد و هنگام تغییر قیمت یا شرایط فروش، نیازی به تغییر لیبل وجود ندارد.

توشیبا، نسخه جدیدتری را معرفی کرد که با فروشگاه اینترنتی همان فروشگاه نیز تعامل می‌کند. به دنبال استفاده گسترده از دستگاه‌های خودکار فروش بلیط در ایستگاه‌های قطار و مترو و شخصی کردن عملیات Check-in  و Check-out در اغلب گیت‌ها، حتی فرودگاه‌ها، حالا به فکر حذف نیروی انسانی در گیشه‌های فروشگاه‌های بزرگ هستند.

چند شرکت بزرگ، تکنولوژی‌های ابداعی خود برای گیشه‌های خودکار را عرضه کرده‌اند، اما از اغلب آنان این سوال پرسیده می‌شود: چه تضمینی دارد که مشتری تمام کالاها را اسکن کند؟

به عبارت ساده‌تر، سوال این است: برای جلوگیری از دزدی چه کرده‌اید؟

شرکت دیتالاجیک به این سوال پاسخ داده است: اسکنر این دستگاه به حدی قوی است که حتی اگر مشتری کالا را روی تسمه نگذارد و در گوشه کنار چرخ خرید یا حتی داخل لباس خود جاسازی کند، کالای وی اسکن خواهد شد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *