Search
دسته‌بندی نوشته‌ها
کارگاه آموزشی قیف فروش

کارگاه آموزشی قیف فروش

من سالهاست که به خاطر کار اجرایی، به‌صورت مرتب تدریس نمی‌کنم، اما هر بار که فرصتی می‌شود تا کارگاه “قیف فروش” را برای جمعی از دوستان برگزار کنم، لطف دوستان وسوسه‌ام می‌کند که اجرای مرتب این کارگاه را در برنامه کار خود بگذارم. اخیراً من زیر ویدیوی آقای ری لئون، مبتکر این تکنیک، کامنتی گذاشتم و چند نفر از دوستان از جمله محمد خاهانی اظهار نظر کردند و عده دیگری علاقه‌مند شدند و قرار شد که این کارگاه را برگزار کنیم. ظرفیت پشت میز سالن کنفرانس ما ۱۴ نفر است ولی ۱۸ نفر حضور داشتند و برای ۴ نفر دیگر هم جا نشد و به جلسه بعدی منتقل شدند و ۴۰ نفر هم به صورت ریموت از دبی شرکت کردند. خوشحالم که شرکت‌کنندگان در این جلسه، آن را خیلی خوب و عالی ارزیابی کردند و چند نفر هم گزینه‌هایی مانند فوق‌العاده و خیلی عالی را به برگه نظرسنجی افزودند. خوشحالم که در مقابل مبلغی که دوستان پرداخته بودند، شرمنده آنان نشدم و خوشحالم که از همین‌جا درآمد این کارگاه را برای خرید ویدئو پروژکتور برای جلسات گپ مدیریتی اهدا می‌کنم. یکی از اعضای حاضر در کلاس هم مطلبی را در فیسبوک منتشر کرده که قسمت‌هایی از آن را نقل می‌کنم:

دیروز فرصت شرکت تو یه کارگاه آموزشی رو داشتم: “کارگاه (sales funnel) یا همون قیف فروش”. مدلی آکادمیک و عملی برای تبدیل قسمتی از پتانسیل بازار به مشتریان تقریباً دائمی که فارغ از تجربه‌های شخصی فروشنده‌ها بود … در یک کلام یک مدل علمی و عملی و با ریسک کمتر!

با مباحث پایه‌ای مثل بازاریابی و فروش و مرز بین این دو شروع شد و در ادامه به بحث‌های اصلی و جدی‌تر این مدل رسیدیم …

تجربه شخصی که از شرکت در این جمع داشتم، واقعاً واقعاً به معنی خالص کلمه عالی بود. تجربه‌های شخصی مدیران کسب‌وکارها و بیزینس‌هایی که تو این همایش شرکت می‌کردن، خیلی خیلی مفید بودن برام و در یک کلام می‌تونم بگم تجربه‌هایی کسب کردم که می‌تونه جلوی چند تا شکست خوردنی که قرار بود برای دست آوردن این تجربه‌ها رو در آینده کسب کنم رو بگیره.

یکی از نکات مثبت این کارگاه این بود که کسایی که اونجا حضور داشتن از تخصص‌ها و کسب و کارهای مختلف بودن و به نظر من این باعث می‌شد چالش‌ها و تجربه‌هایی در هر زمینه مطرح بشه که یک مدل نهایی رو تو ذهن ما تشکیل بده که یه چیز کلی باشه که بتونیم کاربردشو در هر زمینه‌ای تشخیص بدیم و عملیش کنیم.

مدرس این دوره هم جناب آقای Hassan Etaat بودن که خیلی فرد موفق و با تجربه‌ای هستن و برای انتقال تجربیاتشون همه‌ی امکانات رو فراهم می‌کنن. از وقتی افتخار آشنایی باهاشون رو داشتم به یکی از الگو های من در کسب‌وکار و زندگی تبدیل شدن و بی‌شک یکی از تاثیرگذارترین افراد روی من بودن که آموختن از ایشون رو برای خودم یه افتخار می‌دونم و ازشون به خاطر این فرصت‌هایی که در اختیارم گذاشتن که ازشون یاد بگیرم تشکر می‌کنم.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *