Search
دسته‌بندی نوشته‌ها
داستان تولد یک کسب و کار

داستان تولد یک کسب و کار

یکی از کسب و کارهایی که مبدا تولد آن جلسات گپ مدیریتی در دفتر ما بود، پروژه تولید غذاهای کم‌حجم و کم‌کالری است که توسط یکی از کارآفرینان جوان و خوش‌فکر تبریز، خانم عسل راد اجرا شد. حکایت خانم راد از نحوه تولد و پا گرفتن این کسب و کار، خواندنی است:

مدت‌ها قبل تو جلسات گپ مدیریتی تبریز، ایده‌هایی برای شروع کسب و کار مطرح شد و یکی از اون ایده‌ها توسط مهندس حسن اطاعت، در مورد غذاهای کم‌کالری و کم‌حجم بود. ایده هیجان‌انگیزی بود و خیلی‌ها رو مجذوب خودش کرد. جالب‌تر این بود که هر کس به این ایده به یه شکل نگاه می‌کرد و نقش یه جرقه رو داشت که شعله آتیش هر کس به پیش‌زمینه فکری اون برمی‌گشت. 

ما هم که موفقیت “پیتزا ویلای تجریش” تهران رو دیده بودیم، این ایده رو با این تم شروع کردیم که غذای مینی و کم‌حجم می‌تونه یه حرکت خوب تجاری باشه. با این که خودم و بچه‌های شرکت هیچ تخصص و تجربه‌ای تو این سمت نداشتیم، اما کسانی رو در نزدیکیمون داشتیم که کاملاً برای این ایده مناسب بودند. یه تیم کامل که تو آشپزی فوق‌العاده بودن و یه سرمایه‌گذار عالی که خیلی وقته به فکر زدن یه رستورانه. برای همین بود که شهامت شروع این ایده رو پیدا کردیم و دست‌به‌کار شدیم.

برای شروع کار، تصمیم گرفتیم با توجه به هویت شرکت ما و قدرتش تو بحث تجارت الکترونیک، از بحث فروش اینترنتی شروع کنیم. برای همین با تیم استایل وب، تیم طراحی سایت شرکتمون، صحبت کردیم و اونا یه سایت زیبا و مناسب رو آماده کردند. وقتی سایت رو دیدم، مطمئن شدم با وجود همه مشکلات این ایده رو باید به نتیجه برسونیم. بعد رفتیم سراغ انتخاب اسم. یه طوفان فکری قوی شکل گرفت که در نهایت رو اسم “مینی پرس” توافق کردیم و دامنه‌ها رو ثبت کردیم. تو این مدت هم از افراد خوبی مشورت گرفتیم. در ابتدا، آرش میلانی عزیز بود که همه‌جوره به ما امید و انگیزه داد که ما می‌تونیم، و با راهنمایی‌هاش و همین طور معرفی دکتر استارتاپ، تاثیر بسیار زیادی تو پیشرفت کار ما داشت. بعد با آقای مهدی علیپور سخاوی (دکتر استارتاپ) صحبت کردیم و ایشون خیلی گرم و صمیمی از تجربیات خودشون تو زمینه مشابه گفتن و چشم ما رو به روی مسائلی باز کردن که شاید خیلی بهش توجه نمی‌کردیم. بعد با قدرت تموم، کارها رو دنبال کردیم و برنامه‌های قانونی کارمون هم مشخص شد. تا این که به این نتیجه رسیدیم که وقتشه از کارمون پرده‌برداری کنیم. این شد که تو یکی از جلسات گپ مدیریتی یه پذیرایی رو ترتیب دادیم که برای اون حمید تدینی و بقیه بچه‌های چیستا، امین ضیا و محمد خاهانی خیلی کمک کردن. در نهایت برای شروع به کار، حمید تدینی عزیز کارهای سایت رو به پایان رسوند و امین ضیا به همراه دوستانش ما رو در گرفتن عکس‌ها کمک کرد. سایت رو راه انداختیم و روزهای اول، برای این که با مشتریان ارتباط داشته باشیم و فیدبک بگیریم، خودمون کارها رو انجام می‌دادیم. کم‌کم داریم نفرات تیم رو وارد داستان می‌کنیم.

از زمان شروع، دوستان با حمایتشون و اعتمادشون، به ما این امید رو دادن که با قدرت جلو بریم و حتی تونستیم تو این مدت کوتاه، پذیرایی مراسم رو هم داشته باشیم.

امیدواریم بتونیم به رسالتمون که تهیه غذاهای سالم و مناسب برای شماست، برسیم!

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *